Порошенко підписав закон про перейменування УПЦ МП

Порошенко підписав закон про перейменування УПЦ МП

Президент зазначив, що людям буде «легше робити вибір, коли всі речі названо своїми іменами»

Порошенко підписав закон про перейменування УПЦ МП
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який зобов'язує Українську православну церкву (Московського патріархату) у своїй назві зазначити приналежність до Російської православної церкви (РПЦ), пише Інтерфакс-Україна із посиланням на повідомлення на офіційному сайті глави української держави.

«Люди мають конституційне право вільного вибору віросповідання. Зазначені зміни до закону створюють кращі умови для реалізації такого права для тих, хто вирішуватиме, до якої православної юрисдикції належати… Чи то до новоствореної автокефальної Православної церкви України, чи то до тієї церкви, яка наполягає на збереженні свого зв’язку і залежності від РПЦ», – зазначив Порошенко під час підписання закону.

«Вибір легше робити, коли всі речі названо своїми іменами». «Реалізація закону дасть громадянам усю повноту інформації», – наголосив він.

За словами Порошенка, зміни до закону дотримуються принципу свободи віросповідання і рівності всіх конфесій, ніякого обмеження конституційних прав громадян не буде.

Нагадаємо, Верховна Рада 20 грудня прийняла в цілому закон, який зобов'язує УПЦ (МП) у своїй назві зазначити приналежність до РПЦ. Відповідний законопроект №5309 за основу і в цілому підтримали 240 народних депутатів.
Документ передбачає, що релігійна організація, яка входить до структури релігійної організації з центром у державі, що вчинила військову агресію проти України та тимчасово окупувала її територію, зобов'язана у назві відображати приналежність до такої релігійної організації за межами країни. Така релігійна організація в Україні буде зобов'язана у своїй статутній назві повністю зазначати назву тієї організації, частиною якої вона є, і центр якої розташований за межами України, з допустимим додаванням слів «в Україні».

Раніше Mind писав, що під час схвалення Верховною Радою закону про перейменування УПЦ Московського патріархату не обійшлося без бійки (ВІДЕО).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті