Ізраїльські вчені винайшли екологічний пластик із планктону

Ізраїльські вчені винайшли екологічний пластик із планктону

Для його виробництва не доведеться переводити такі цінні ресурси, як родючий ґрунт і прісну воду

Ізраїльські вчені винайшли екологічний пластик із планктону
фото pixabay.com

Хіміки з університету Тель-Авіва розробили екологічний пластик, в основі якого лежать продукти обміну морських мікроорганізмів. Виробництво матеріалу не вимагає ґрунту і прісної води, які зазвичай необхідні для вирощування основи для екологічного пластику в промислових масштабах, пише EurekAlert, на який посилається HighTech.

Зараз існує кілька заводів, які виробляють екопластик з рослин, здатний до розкладання. Однак для вирощування цих рослин потрібні ресурси – родючий ґрунт і прісна вода.

Ізраїльські вчені запропонували новий метод виробництва біопластику – з полімерів, які утворюють морські мікроорганізми в результаті харчування багатоклітинними водоростями. Створений вченими матеріал отримав назву полігідроксіалканоат – він дешевий у виробництві і повністю розкладається в ґрунті приблизно за два роки.

«Пластику потрібні сотні років, щоб повністю розкластися. Частинки цього матеріалу становлять загрозу для тварин і навколишнього середовища. Вирішенням цієї проблеми стане перехід на біопластики, під час виробництва яких не використовується нафта. Але біопластики також мають екологічну ціну: для вирощування рослин чи бактерій необхідні родючий ґрунт і прісна вода. Наша розробка вирішує цю проблему», – запевнили в університеті Тель-Авіва.

Найбільша проблема пластику в тому, що він не розкладається, а лише розкришується на мільйони дрібних часток. Британські біологи з останні кілька років досліджували вплив пластику на морських черепах з Атлантичного і Тихого океану. Виявилося, що у всіх черепах на світі всередині знаходяться синтетичні частинки пластику.

Нагадаємо: в Індонезії придумали обмінювати пластикові пляшки на автобусні квитки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло