В Індонезії придумали обмінювати пластикові пляшки на автобусні квитки

В Індонезії придумали обмінювати пластикові пляшки на автобусні квитки

Одна поїздка в автобусі тривалістю 2 години обійдеться вам у 5 пластикових пляшок

В Індонезії придумали обмінювати пластикові пляшки на автобусні квитки
фото DR

У другому за величиною місті Індонезії – Сурабая – придумали новий спосіб боротися з пластиком і спонукати жителів утилізувати відходи: громадянам пропонують обміняти використані пластикові пляшки на безкоштовні автобусні квитки, пише Reuters.

В рамках цієї програми, запущеної владою Сурабая в квітні, жителі можуть скористатися міськими автобусами, опустивши пластикові пляшки в спеціальні термінали або «заплативши» за свій проїзд безпосередньо пляшками.

Двогодинний квиток на автобус коштує 10 пластикових стаканчиків або до 5 пластикових пляшок, залежно від їх розміру. Це, як сподівається міська влада, допоможе їм досягти амбітної мети позбутися пластикових відходів до 2020 року.

Сурабая – перше місто в Індонезії, яке вирішило здійснити дану програму.

«У моєму районі накопичується сміття, таке як пластикові пляшки, тому я принесла його сюди, щоб не тільки зробити чистішим довкілля, але і допомогти полегшити роботу складальників сміття», – сказала мешканка Сурабая Лінда Рахмаваті.

За даними міста, 15% щоденних відходів (це близько 400 тонн) в Сурабая становить пластик.

Один автобус може зібрати до 250 кг пластикових пляшок за день, або приблизно 7,5 тонни за місяць.

«За допомогою цієї ініціативи ми сподіваємося привернути увагу громадськості до навколишнього середовища, особливо до проблем, що стосуються пластикового сміття», – сказав глава транспортного департаменту Сурабая Іруа Вахью Драджад.

Після збору з пляшок знімають етикетки і кришки і їх продають на аукціоні компаніям, які займаються переробкою відходів.

Кошти, зібрані на аукціоні, йдуть на покриття витрат, пов'язаних з експлуатацією автобусів, а також фінансування зелених насаджень у місті.

Раніше ми розповідали, який спосіб винайшли у Філіппінах, щоб перетворювати пластикові пляшки на будівельний матеріал.

Нагадаємо, у Євросоюзі вирішили заборонити пластиковий одноразовий посуд.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло