Нацбанк спростив валютні обмеження при імпорті для бізнесу
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

Нацбанк спростив валютні обмеження при імпорті для бізнесу

Регулятор розширив перелік типів митних декларацій, що використовуються банками для зняття імпортних операцій резидентів з контролю

Нацбанк спростив валютні обмеження при імпорті для бізнесу
Фото: Shutterstock

Національний банк України (НБУ) розширив перелік типів митних декларацій, що використовуються банками для зняття імпортних операцій резидентів з контролю. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Так, йдеться зокрема, про імпортні операції суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності при ввезенні товарів, які будуть перероблюватися і забезпечувати створення доданої вартості в Україні.

«Банки зніматимуть такі операції з контролю після отримання відповідної інформації в реєстрі митних декларацій  типу ІМ-51 ( «Переробка на митній території»). Дане рішення прийнято Національним банком після отримання численних звернень бізнесу та проведення консультацій за участі Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби України», – йдеться в повідомленні.

Через можливі на першому етапі факти несвоєчасного внесення відповідної інформації до реєстру митних декларацій після набрання чинності рішення Національного банку такі операції можна буде зняти з контролю також і на підставі повідомлення митного органу із засвідченою копією митної декларації.

Зазначені зміни затверджені Постановою Правління Національного банку №158 від 27 грудня 2018 року «Про внесення змін до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті