Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Україна повертає із США викрадену у часи Другої світової війни картину

Україна повертає із США викрадену у часи Другої світової війни картину

До України повернеться картина художника Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною»

Україна повертає із США викрадену у часи Другої світової війни картину
Фото: УНІАН

Посольство України в США разом зі Службою зовнішньої розвідки України у співпраці з ФБР проводять процедуру повернення картини художника Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною», яка у часи Другої світової війни була втрачена з Дніпропетровського художнього музею та згодом опинилась в США.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства закордонних справ із посиланням на інформацію Посольства України у США.

«Наразі це перший результативний випадок співпраці на офіційному державному рівні України та США у поверненні пам’яток культурної спадщини, незаконно вивезених за кордон», – йдеться у повідомленні.

Україна повертає із США викрадену у часи Другої світової війни картину
Картина Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною»
Фото: museum-ukraine.info

Зараз триває фінальний етап розгляду судом позову, за результатами якого картина має бути офіційно повернена Сполученими Штатами до України. Для підтвердження походження картини саме з Дніпропетровського музею Посольство передало в суд необхідні докази та очікує передачі полотна.

Також Посол Валерій Чалий отримав листа від американців, в яких картина перебувала останніх тридцять років і які не знали про те, що вона була вкрадена. Вони вітають відновлення справедливості і висловили впевненість, що цей мистецький доробок повернеться до своїх правочинних власників – народу України. Зі свого боку Посол України в США подякував американцям за таку відповідальну позицію в дусі стратегічного партнерства двох держав і дружби їх народів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті