НБУ показав результати оцінки стійкості банків
Об’єктами стрес-тестування були банки, на які сукупно припадало понад 94% активів банківського сектору

Національний банк України вперше опублікував результати оцінки стійкості банків у розрізі банківських установ. Про це пише Мінфін із посиланням на повідомлення регулятора.
Оприлюднені дані відображають показники достатності основного та регулятивного капіталу банків за результатами AQR та стрес-тестування.
За підсумками AQR та екстраполяції (56 банків, що не проходили стрес-тести) у чотирьох з 56 банків було виявлено потребу у капіталі на звітну дату – початок 2018 року.
- Два із них до моменту завершення діагностики були вже достатньо капіталізованими.
- Ще два банки – банк «Глобус» і Містобанк – потребували докапіталізації, проте на кінець 2018 року вже виконали необхідні заходи.
Результати для банків, які проходили стрес-тестування активів:
- Із 24 банків, що пройшли стрес-тестування, потребу в капіталі мали 13 установ на загальну суму 42,1 млрд грн. Без урахування ВТБ Банку, який було визнано неплатоспроможним, потреба становила 34,7 млрд грн. З урахуванням заходів, здійснених банками та верифікованих Національним банком, на кінець 2018 року потреба знизилась до 19,7 млрд грн.
- З 13 банків повністю закрили потребу в капіталі за несприятливим сценарієм чотири банки: ПУМБ, Універсал Банк, банк «Восток» та Сбербанк.
- Ще три банки більше ніж на половину виконали плани реструктуризації: «Південний», Альфа-банк та Ощадбанк.
- Інші банки мають час до кінця 2019 року на повне виконання планів реструктуризації.
Раніше Mind писав, що НБУ оприлюднив результати стрес-тестування 24 банків.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].