З 1 січня здійснювати обмін валют можна буде через банкомат

З 1 січня здійснювати обмін валют можна буде через банкомат

Йдеться виключно про операції з готівкою

З 1 січня здійснювати обмін валют можна буде через банкомат
фото Shutterstock

З 1 січня 2019 року громадяни України зможуть купувати та продавати іноземну валюту через платіжні термінали і банкомати. Про це повідомляє «Прямий» з посиланням на видання «Мінпром» та постанову Національного банку України №63, яка набуває чинності 1 січня 2019 року.

Згідно з документом, особа зможе внести у апарат готівкову гривню і отримає долари, євро або іншу валюту, яку зможе запропонувати апарат (без карткового рахунку).

При цьому громадянин зможе отримати чек із зазначенням суми операції, курсу конвертації і, можливо, особистих даних.

При конвертаціях у сумі до 150 000 грн не вказується ім'я людини, а якщо сума більша, то його потрібно буде повідомити. При цьому у користувача послуги є право на зворотню операцію протягом 15 хвилин.

Крім того, на дисплеї пристрою повинно вказуватися громадянство людини, щоб іноземці мали можливість отримати спеціальну банківську довідку для виведення валюти за кордон (оформляється при подачі декларації).

Також, згідно з постановою НБУ, з 1 липня 2018 року при здійсненні валютних операцій банкам дозволили не оформлювати паперові квитанції у двох примірниках, якщо на цьому не наполягає клієнт. Відповідно, і внутрішню звітність з валютообмінних операцій банки зможуть оформлювати і акумулювати в електронній формі.

В Європі обмінні функції найчастіше здійснюють спеціальні апарати, які ще 5–8 років тому можна було зустріти в цілодобових зонах самообслуговування. Кілька років назад валютно-обмінні термінали почали встановлювати на просторах СНД, найактивніше в Білорусі. Україна дещо відставала в цьому напрямку і зараз збирається робити акцент не стільки на терміналах, скільки на банкоматах, відзначили в «Мінпром».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло