РФ не виконала умови для збереження статусу РУСАДА – Всесвітнє антидопінгове агентство

РФ не виконала умови для збереження статусу РУСАДА – Всесвітнє антидопінгове агентство

Проти Російського антидопінгового агентства буде ініційовано процес позбавлення його офіційного статусу

РФ не виконала умови для збереження статусу РУСАДА – Всесвітнє антидопінгове агентство
фото pixabay.com

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) підтвердило, що до 31 грудня 2018 року – встановленого крайнього терміну – не отримало доступу до даних московської антидопінгової лабораторії, що було умовою для збереження повноцінного статусу Російського антидопінгового агентства (РУСАДА). Про це йдеться в повідомленні на сайті організації.

«Крайній термін 31 грудня 2018 року, коли російська влада мала надати доступ до даних, закінчився без надання нею відповідної інформації. Встановлений крайній термін був однією з двох умов, передбачених рішенням виконавчого комітету WADA від 20 вересня щодо дотримання Російським антидопінговим агентом Всесвітнього антидопінгового кодексу», – зазначається в повідомленні.

Президент WADA Крейг Ріді висловив «гірке розчарування» такими діями Москви.

«До цього моменту WADA невтомно співпрацювало з російською владою, щоб укластись у відведений термін, що відповідало інтересам чистого спорту. Тепер буде ініційовано процес, узгоджений виконавчим комітетом WADA у вересні», – додав він.

Зазначається, що у зв’язку із цим до уповноваженого комітету буде направлено відповідний звіт. 14–15 січня в Монреалі відбудуться засідання, під час яких буде проаналізовано документи, після чого комітет надасть свої рекомендації виконавчому комітету. Наступним кроком може стати позбавлення РУСАДА його статусу, що може бути оскаржено в суді.

«WADA звернулось із листом до міністра спорту РФ Павла Колобкова та генерального директора РУСАДА Юрія Гануса, щоб офіційно їх повідомити про ситуацію та нагадати про наступні кроки в процесі», – зазначається в повідомленні.

Як повідомляє DW, у вересні 2018 року WADA відновило членство РУСАДА після майже трирічної дискваліфікації, яка була викликана скандалом навколо ймовірної державної програми застосування допінгу в РФ. Втім, РУСАДА мало виконати низку умов, однією з яких став допуск експертів WADA до московської антидопінгової лабораторії до кінця 2018 року, а також до її інформаційної системи та допінг-пробам, опечатаним з 2015 року.

У грудні 2018 року представники WADA прибули в московську лабораторію, але не змогли вилучити необхідні дані ти вивезти їх з Росії. Російська влада заявила, що «обладнання для вилучення даних мало бути сертифіковано у відповідності до російського законодавства».

Нагадаємо: у жовтні розвідслужба Швейцарії затримала двох громадян РФ за підозрою у здійсненні хакерської атаки на лабораторію Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) у Лозанні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло