НБУ оштрафував «дочку» Сбєрбанка в Україні на 95 млн грн

НБУ оштрафував «дочку» Сбєрбанка в Україні на 95 млн грн

Загалом у грудні регулятор застосував заходи впливу до п'яти банків за порушення ними законодавства

НБУ оштрафував «дочку» Сбєрбанка в Україні на 95 млн грн
фото УНІАН

Національний банк України наклав штраф на «дочку» російського Сбєрбанку у розмірі 94 737 499 грн за порушення законодавства у сфері фінмоніторингу. Про це йдеться в повідомленні на сайті регулятора.

Банк, зокрема, оштрафували за повторне здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу на загальну суму понад 3 млрд грн, яка полягала, зокрема, у продовженні проведення (у тому числі на підставі документів, що не відповідають дійсності) великомаcштабних фінансових операцій з видачі з рахунків клієнтів – юросіб готівкових коштів, які містять ознаки таких, що можуть бути пов’язані з легалізацією кримінальних доходів, здійсненням фіктивного підприємництва, а також у проведенні фінансових операцій, що полягали в розрахунках платіжними картками за кордоном в закладах, які проводять азартні ігри.

У повідомленні наголошується, що НБУ вже застосовував заходи впливу до банку за подібні фінансові операції у 2015 та 2017 роках.

Після отримання попереднього акта перевірки НБУ, в якому було зафіксовано здійснення банком ризикової діяльності на загальну суму понад 1 млрд грн, банк не припинив подібну діяльність, змінив схему видачі готівки і в рази збільшив обсяг операцій, які містять ознаки таких, що можуть бути пов’язані з легалізацією кримінальних доходів.

Загалом НБУ у грудні застосував заходи впливу до 5 банків за порушення ними законодавства.

Райффайзен Банк Аваль було оштрафовано на 450 000 грн, банк «Глобус» – на  3 млн грн, Банк Фамільний та Перший український міжнародний банк отримали письмові застереження за порушення.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло