Екзарх Даниїл: українська церква не буде залежною від Константинополя

Екзарх Даниїл: українська церква не буде залежною від Константинополя

Він назвав зв’язки між двома церквами необхідними для духовної спорідненості

Екзарх Даниїл: українська церква не буде залежною від Константинополя
https://prm.ua

Нова об’єднана Православна церква України не матиме ніякої залежності від Константинополя, запевнив екзарх Вселенського патріархату, архієпископ Памфілії Даниїл з США в інтерв'ю телеканалу «Прямий».

«Деякі особи почали закидати Вселенській патріархії, що в Томосі ніби вписана якась духовна залежність Української церкви від Константинополя. Звісно, це є наша церква-матір. Ми маємо духовні стосунки з церквою-матір'ю. Це не означає, що Українська православна церква є залежною від Константинополя – вона має духовне споріднення з нею, вона визнає зверхність Вселенського патріарха як першого серед рівних. Але це не означає, що вона має якусь залежність від Константинополя. Миро буде надаватись Вселенською патріархією Київській метрополії. Це знову підкреслює спорідненість двох церков. Це не обмежує церкву, а навпаки, надає нам можливість бачити, що ми є духовно об'єднані з церквою-матір'ю», – сказав архієпископ Даниїл.

Екзарх впевнений, що процес переходу єпархій різних церков колишніх патріархатів надалі відбуватиметься все інтенсивніше.

На питання журналіста, чи надання томосу зможе стати каталізатором для об'єднання, і чи священнослужителі Московського патріархату зможуть спокійно і без тиску переходити до української автокефалії, Даниїл прокоментував:

«Я впевнений, що саме це і трапиться. Багато священнослужителів, архієреїв і мирян чекали, коли Православна церква України отримає власну незалежність. Коли Константинопольська церква-матір проголосить світові раз і назавжди, що відновлена історична справедливість. Сьогодні вона трапилася. Тепер справа за ієрархами, священнослужителями, мирянами Української православної церкви, котрі неодноразово говорили, що вони є частиною помісності нашої церкви».

За його словами, він завершив в Україні свою місію як екзарх Вселенського патріархату і вже через день повертається «до своєї пастви» у США.

Нагадаємо, 6 січня під час святкової літургії у патріаршому храмі Святого Георгія (Стамбул) Вселенський патріарх Варфоломій передав томос про автокефалію Православної Церкви України митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Вже 7 січня митрополит Єпіфаній відслужить в київському соборі Святої Софії різдвяну літургію – першу в якості повноправного глави помісної церкви, визнаної Вселенським престолом.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло