Індекс паспортів: з яким громадянством найлегше мандрувати по світу без віз?
Україна в цьому плані значно обігнала своїх екс-партнерів по СНД

Лідером оновленого Індексу паспортів, який визначає, наскільки багато країн можна відвідати з тим чи іншим паспортом, стала Японія. Громадяни цієї країни можуть відвідувати без візи 190 країн світу.
Рейтинг щороку складає компанія Henley & Partners, відстежуючи останні зміни в безвізовому режимі всіх країн світу.
На другому місці Південна Корея, яка за три місяці додала Індію в список безвізових країн і піднялася в Індексі на одну позицію. Сінгапур також на другому місці з показником 189 країн.
Минулого року перше місце займала Німеччина з показником 177 країн. Зараз Німеччина ділить третє місце з Францією (188 країн з безвізовим відвідуванням).
Великобританія і США продовжують втрачати позиції в Індексі, і зараз займають 6-е місце (185 країн). Значне падіння з 1-го місця в 2015 році експерти пояснюють політикою «закритих дверей» обох країн.
Українці завдяки безвізовому режиму з ЄС загалом мають безвізовий доступ в 128 країн світу. Україна займає 41-е місце зі 104-х. Такий же показник у Нікарагуа і Самоа. Рік тому громадяни України могли відвідувати без візи 114 країн світу.
За три місяці показники Молдови, Росії та Білорусі не змінилися – 122, 119 і 77 країн з безвізовим режимом відповідно.
Грузія уклала договори про безвізовий режим з 2 країнами, і тепер займає 51-е місце з показником 114 країн.
Ірак і Афганістан залишаються на останньому місці Індексу – 30 країн з безвізовим відвідуванням.
Вперше в 2019 році разом з Індексом паспортів був опублікований «Звіт про глобальну мобільність» Henley & Partners. У звіті міжнародні експерти розповідають про міграційні тренди в різних регіонах світу. Велика увага приділяється «відкритості» і «закритості» різних країн, і вплив цього на їх економічний розвиток. Також в звіті розглядаються тренди в отриманні громадянства через інвестиції як варіанти збільшення мобільності.
«Загалом інтерес до другого громадянства продовжив зростати в 2018 році, – зазначив голова правління Henley & Partners Крістіан Келін в «Звіті про глобальну мобільність». – Більше третини ультрабагатих людей, чиї статки перевищують $30 млн, уже мають другий паспорт, і 29% планують його отримати. Програми інвестиційної імміграції допомагають отримати друге громадянство кожному п'ятому заможному іммігранту».
Країни з програмами отримання громадянства через інвестиції займають високі місця в Індексі. Мальта, наприклад, займає 9-е місце з доступом у 182 країни світу. Сент-Кітс і Невіс та Антигуа і Барбуда знаходяться на високих 27-му і 28-му місцях.
Нещодавно Сент-Кітс і Невіс та Білорусь підписали договір про безвіз, який незабаром вступить в силу і зробить карибський паспорт ще більш мобільним.
Молдова, яка запустила програму «Громадянство через інвестиції» восени 2018 року, займає 46-е місце (122 країни без візи). Чорногорія на одну сходинку вище – 45-е місце з показником 123 країни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].