Міжнародні резерви за минулий рік досягли п'ятирічного максимуму – НБУ
За попередніми даними, станом на 1 січня 2019 року цей показник склав $20,8 млрд

Міжнародні резерви зросли на 10,6% за підсумками минулого року. За попередніми даними, станом на 1 січня 2019 року цей показник склав $20,8 млрд (в еквіваленті). Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).
Згідно з повідомленням, відповідний показник перевищив останній прогноз НБУ ($19,2 млрд в еквіваленті, згідно інфляційного звіту за жовтень-2018) а також досяг п'ятирічного максимуму – останній раз такий рівень резервів був зафіксований ще в жовтні 2013 року.
Зростання регулятор пояснив отриманням Україною зовнішнього фінансування та купівлею Нацбанком надлишку валюти на міжбанківському ринку.
«Зокрема, у першій половині року високий рівень пропозиції забезпечували сприятлива зовнішня цінова кон’юнктура для товарів українського експорту і пожвавлення інтересу міжнародних інвесторів до ринків, що розвиваються. У другому півріччі надлишок валюти на міжбанківському ринку формувався насамперед завдяки надходженню виручки від експорту рекордного врожаю зернових й іншої аграрної продукції», – повідомляє регулятор.
Крім того, на пропозицію валюти з боку банків вплинула чистий продаж валюти населенням. В результаті, чиста купівля валюти Нацбанком у 2018 році склала $1,4 млрд.
У свою чергу, надходження від Міжнародного валютного фонду (МВФ), Європейського союзу і Світового банку на підтримку макрофінансової стабільності і реформ в Україні становили в минулому році $2,4 млрд. Крім того, в минулому році Кабмін залучив на зовнішніх і внутрішніх ринках $6,1 млрд.
На приріст резервів вплинуло також збільшення вартості фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на $ 230 млн.
У НБУ відзначають, що кошти з резервів в минулому році спрямовувалися переважно на платежі з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті на загальну суму $8,1 млрд.
При цьому тільки протягом грудня міжнародні резерви зросли на $ 3,11 млрд або 17,5% до $ 20,82 млрд.
До збільшення резервів призвело отримання $2,4 млрд міжнародного офіційного фінансування. Так, від МВФ в рамках нової програми Stand-By Arrangement надійшов перший транш в сумі $1,39 млрд. Пов'язане фінансування, а саме надходження від Світового банку і Європейського союзу, склали $1,01 млрд (в еквіваленті).
Крім того, уряд отримав $540,8 млн від продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) в іноземній валюті.
При цьому платежі уряду з обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті склали $156,4 млн на еквіваленті, з яких $142,2 млн – за ОВДП. У той же час платежі уряду і НБУ на користь МВФ в грудні 2018 року склали $ 158,2 млн.
Крім того, в грудні 2018 чиста купівля валюти Нацбонком на міжбанківському валютному ринку забезпечила поповнення резервів на $338,5 млн.
Зокрема, Національний банк купив $ 519 млн, з яких $135,4 мільйонів шляхом валютних інтервенцій з вибору кращої ціни і $383,6 млн – за єдиним курсом.
У той же час регулятор продав $180,5 млн, у тому числі $60 млн з вибору кращої ціни і $120,5 млн по єдиному курсу.
Крім того, на розмір міжнародних резервів вплинуло збільшення вартості фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) в сумі $147 млн (в еквіваленті).
«Всього за станом на 1 січня 2019 року, обсяг міжнародних резервів покриває 3,5 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Національного банку"-наголошує регулятор.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].