Україна та Канада мають наміри розширити дію Угоди про вільну торгівлю

Україна та Канада мають наміри розширити дію Угоди про вільну торгівлю

Дію Угоди планується розширити на сфери інвестицій та послуг

Україна та Канада мають наміри розширити дію Угоди про вільну торгівлю
Фото: Shutterstock

Україна та Канада цього року проведуть перемовини щодо розширення дії Угоди про вільну торгівлю на сфери послуг й інвестицій, передає Укрінформ.

Про це в інтерв’ю виданню розповів посол України в Канаді Андрій Шевченко.

«Текстом Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою передбачено, що через два роки після набуття нею чинності, ми її переглянемо і подивимося, як її можна змінити або розширити. У нас вже є політична домовленість, що дія цієї Угоди буде розширена на сфери інвестицій та послуг», – сказав Шевченко.

За його словами, це передусім хороша новина для українських ІТ-шників, але «також і для всіх інших представників української сфери послуг, оскільки в такому разі вони зможуть на кращих умовах працювати із Канадою». «Два роки Угоді виповниться у серпні 2019-ого і у нас є всі шанси цього року вийти на розширення сфери її дії», – зазначив посол.

У той же час, за словами Шевченка, найбільший потенціал росту в Канаді перш за все мають ті сфери, у яких Україна вже сильна: продукти харчування, одяг, взуття й інші види продукції із високою часткою заробітної плати у собівартості.

На переконання дипломата, українським компаніям варто докласти зусиль для виходу на канадський ринок.

«Переконаний, українським компаніям прийшов час дуже уважно подивитися на канадський ринок. Він є досить великим, маючи 37 млн споживачів, у яких є гроші і які вміють їх витрачати. Утім, українським фірмам необхідно виконати «домашню роботу», оскільки канадці – вимогливі, для них важливе дотримання екологічних та інших стандартів. У країні діє серйозна система сертифікації. Тобто українцям треба розуміти, що для того, аби зайняти гідне місце на цьому ринку, доведеться працювати, але зусилля варті того, бо це споживач платоспроможний, відданий, вдячний і за нього варто боротися», – зазначив посол.

Нагадаємо: Угода про вільну торгівлю між Канадою та Україною набула чинності 1 серпня минулого року, після чого Канада негайно скасувала 98% мит на українські товари. Натомість, для канадських товарів на українському ринку було одразу скасовано 72% мит, а упродовж 7 років безмитний експорт має вирости теж до 98%. Угода також взаємно відкриває ринки державних закупівель. Окремі розділи документа захищають електронну комерцію та інтелектуальну власність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті