Макрон вважає, що протести «жовтих жилетів» підтримуються закордонними країнами

Макрон вважає, що протести «жовтих жилетів» підтримуються закордонними країнами

Особливо, на його думку, це стосується учасників протестів, схильних до екстремізму

Макрон вважає, що протести «жовтих жилетів» підтримуються закордонними країнами

Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що дехто з учасників акцій протесту «жовтих жилетів» отримує підтримку з-за кордону. Йдеться насамперед про схильних до екстремізму мітингувальників. Про це повідомляє DW із посиланням на заяву прес-секретаря французького уряду Беньяміна Гріво.

Втім, речник визнав, що до акції долучились і багато «щирих людей», які занепокоєні зростанням тарифів та цін. Але серед мітингувальників, за словами Гріво є і «схильні до насильства та жорстокі люди… деякі з яких навіть отримують підтримку з-за кордону». Крім того, він нагадав про нещодавні висловлювання з боку представників популістського італійського уряду, котрі вітали виступи «жовтих жилетів».

Вчергове представник уряду згадав і про участь Росії. За словами Гріво, росіяни, зокрема державна телекомпанія «RT», висвітлювали протести «жовтих жилетів» у Франції, не приховуючи своїх симпатій до мітингарів.

Нещодавно сам президент Франції Макрон звинуватив російські державні канали RT та Sputnik в пропаганді, зокрема в поширені вигаданої інформації та чуток про загибель одного з учасників акцій протесту.

Нагадаємо: протестні акції «жовтих жилетів» почалися у листопаді минулого року через підвищення цін на пальне, але коли уряд скасував підвищення цін, протестувальники висунули нові вимоги – аж до відставки президента Макрона, і кілька тижнів поспіль вчиняли у центрі Парижа акти агресії та вандалізму.

Як повідомлялось, у грудні влада Франції почала розслідування можливого втручання Росії в протести «жовтих жилетів», які проходять у країні. До цього,  з'явилося відео, на якому особи в жовтих жилетах нападають на установу «Український культурний центр у Франції», б'ють вікна і намагаються зірвати табличку, і в певний момент чути вигуки російською: «Назад!». Відомо також, що під час акцій особи, причетні до російського ГРУ, розгорнули прапор «ДНР» на вулицях Парижа під час протестів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло