Томос привезли до України і він зараз у Рівному – Порошенко

Томос привезли до України і він зараз у Рівному – Порошенко

Порошенко показав томос усім присутнім у Свято-Покровському кафедральному соборі в Рівному

Томос привезли до України і він зараз у Рівному – Порошенко
Фото: УНІАН

Сувій томосу про автокефалію Православної церкви України вже повернувся до України з Константинополя, де в середу перебував на підписанні членами Синоду Вселенського патріархату, пише Інтерфакс із посиланням на заяву президента України Петра Порошенка.

«Сьогодні вранці томос повернувся до України. І рішенням предстоятеля, з благословення його святості він тут, у Рівному», – сказав Порошенко, виступаючи в Свято-Покровському кафедральному соборі в Рівному в четвер.

Після слів глави держави сувій томосу внесли до храму священнослужителі та продемонстрували присутнім у храмі.

«Томос, який дорівнює Акту про незалежність України, сьогодні в Рівному. Це історична подія, яка назавжди увійде в історію цього храму», – сказав Порошенко.

Як повідомлялося, предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України митрополит Епіфаній з рук Вселенського патріарха Варфоломія отримав томос 6 січня в Стамбулі. Патріарх Варфоломій підписав томос 5 січня. 7 січня митрополит Епіфаній і президент України Петро Порошенко принесли сувій томосу на Різдвяну літургію в Софійський собор у Києві. Після цього томос повернули до Стамбула для підпису всіма членами синоду Вселенського патріархату, який традиційно збирається 9-го числа кожного місяця. Представник прес-служби ПЦУ священик Іван Сидор заявив, що томос про автокефалію повернули до України одразу після підпису учасниками синоду, після чого він вже постійно перебуватиме в Києві. При цьому він зазначив, що документ дійсний після підпису Вселенським патріархом, «але, згідно з процедурою, там також мають бути підписи тих архієреїв, які беруть участь у синоді Константинопольського патріархату».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло