Чи планують мобільні оператори нове підвищення цін на мобільний зв'язок?

Чи планують мобільні оператори нове підвищення цін на мобільний зв'язок?

Київстар і lifecell підняли ціни на мобільний зв'язок перед Новим роком, Vodafone – наступний?

Чи планують мобільні оператори нове підвищення цін на мобільний зв'язок?
Фото: Pixybay

Напередодні Нового року мобільні оператори приготували абонентам передноворічний «подарунок». Підняли тарифи і закрили архів два з трьох операторів мобільного зв'язку – «Київстар» і lifecell. Третій оператор – Vodafone – поки тримається. Останній раз він піднімав ціни влітку. LIGA.net вирішила з'ясувати, чи було це підвищення тимчасовим і хто з операторів планує підвищення, а хто – ні.

Місяць тому, 12 грудня, lifecell вирішив підняти більшу частину своїх тарифів. У когось абонплата зросла на 33%, як в тарифному плані «Хайп», а у кого-то аж на цілих 75%, як у користувачів тарифних планів «Лайфхак».

В абсолютних цифрах вийшло, що більшість тарифів оператора зросли на 25–30 грн, а деякі від 40 до 75 грн. У компанії проблеми не побачили: не можеш платити – переходь на більш дешевий тариф. Багато користувачів так і зробили. Компанія відзначає, що послугою «Конструктор», де кожен може підібрати тариф сам собі, за останній місяць користувалися вп'ятеро частіше, ніж зазвичай.

У lifecell відзначили, що оскільки підняття великої кількості тарифів вже відбулося в грудні, оператор не планує підвищувати ціни найближчим часом.

«Київстар», своєю чергою, вирішив скасувати частину старих дешевих і інших тарифів, яких у нього близько 200. З 15 січня по 15 лютого 2019 року буде припинено дію частини старих тарифних планів, які ввели близько 5 років тому і «які є застарілими і не відповідають вимогам клієнтів або ринкової ситуації».

Оператор вирішив підчистити в основному бюджетні тарифи, за якими абоненти могли мало і рідко платити і спілкуватися голосом. Так, наприклад, власники тарифу «Базовий» могли безлімітно спілкуватися в мережах «Київстар» і не платити щомісячну абонплату. Дзвінки на інших операторів коштували 1,5 грн за хвилину, а 50 Мб інтернету – 3 грн. Тепер же цим абонентам доведеться переходити, наприклад, на найдешевший тариф «Безлім соцмережі» – за 75 грн.

Список тарифів, які закриваються:

 • XXL
 • Базовий
 • Безлім + Київстар
 • Класичний
 • комфорт
 • ультра Комфорт
 • Вільний Київстар 35
 • Вільний смартфон
 • Бі29
 • 5 + 0 Новий!
 • Вільний Київстар
 • комфорт +
 • Київстар 3G онлайн 2017

Також «Київстар» почав днями переводити абонентів з передплаченого тарифу Онлайн 4G» на тариф «Онлайн 4G +», що на 40 грн дорожче, але включає такий самий пакет послуг. Абонплата в новому тарифі «Онлайн 4G +» складає вже 115 грн замість 75 грн в старому «Онлайн 4G». Тобто вона підвищилася на 50% (без урахування переходу з місячної абонплати на чотиритижневу). Тариф був введений не так давно – 21.09.2017. Оператор підкреслив, що вартість послуг в цьому тарифі була значно нижчою за ринкову, через це його і поміняли.

У «Київстар» не відповіли на питання, чи планує компанія в найближчі два місяці закривати старі тарифи або підвищувати вартість нових. Тим часом начальник відділу зі зв'язків з громадськістю «Vodafone Україна» Вікторія Рубан розповіла, що у них найближчим часом не передбачається змін по тарифних планах, архівних і діючих. У Vodafone називають свої тарифи адекватними ринку.

Додамо, що зараз на сайті lifecell мінімальний тариф з актуальною лінійки prepaid – «Дзвінки всім» – 80 грн за 4 тижні. У «Київстар» мінімальний актуальний тариф – «Безлім Соцмережі» – 75 грн. У Vodafone є тариф SuperNet Start – 65 грн за 4 тижні. Це значно перевищує середній чек за надання послуг (ARPU), який мобільники мали в ІІІ кварталі 2018 року (56 грн – Vodafone, 57 грн – «Київстар», 59 грн – lifecell). Тому, швидше за все, середній чек в І кварталі нинішнього року відчутно збільшиться.

Раніше Mind публікував матеріал Телеком майбутнього: що може стати «золотою жилою» для мобільних операторів та інтернет-провайдерів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло