Акції Xiaomi обвалилися: компанія за три дні знецінилася на $6,3 млрд

Акції Xiaomi обвалилися: компанія за три дні знецінилася на $6,3 млрд

Акціонери продають свої акції через надто «роздуте» ІРО компанії минулого літа

Акції Xiaomi обвалилися: компанія за три дні знецінилася на $6,3 млрд
фото Shutterstock

Акції китайського виробника смартфонів Xiaomi на біржі в Гонконгу за три дні опустилися на 17%, через що компанія втратила близько $6,3 млрд своєї капіталізації, пише Bloomberg.

У четвер падіння акцій збільшилося, оскільки цей день став закінченням 6-місячного періоду, коли торгівлю акціями компанії було заблоковано – з 10 липня. У зв’язку з цим багато акціонерів стали продавати акції компанії, що призвело до їх дешевшання.

«Це дозволило багатьом акціонерам, які раніше могли тільки спостерігати, приєднатися до продажу», – зазначає Bloomberg.

За час торгів у четвер акції Xiaomi подешевшали майже на 5%, одна акція коштувала $1,25.

Для порівняння, у перший день IPO в липні акції Xiaomi коштували $2,42 за штуку.

Розпродаж акцій може бути пов'язана з тим, що власники розблокованих акцій придбали частки в Xiaomi набагато раніше офіційного IPO і за дуже низькою ціною. IPO Xiaomi було одним з найбільш «роздутих» в 2018 році, пише видання. Заманюючи інвесторів, банкіри передбачали підвищення ринкової капіталізації компанії до $100 млрд. У реальності вона знизилася до $30 млрд.

Тим часом аналітики прогнозують скорочення прибутку Xiaomi через загальне уповільнення на ринку смартфонів і посилення конкуренції з боку інших виробників.

Нагадаємо, Xiaomi провела довгождане IPO (первнинне розміщення акцій на біржі), однак залучила лише $4,7 млрд замість очікуваних $6 млрд.

Також повідомлялося, що у Xiaomi різко зросли прибутки після виходу на біржу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло