«Дизельгейт» триває: Fiat заплатить $800 млн, а 6 працівників BMW посадять у в’язницю

«Дизельгейт» триває: Fiat заплатить $800 млн, а 6 працівників BMW посадять у в’язницю

Обидві компанії встановлювали на автомобілі ПЗ, яке фальсифікувало дані шкідливих викидів

«Дизельгейт» триває: Fiat заплатить $800 млн, а 6 працівників BMW посадять у в’язницю
фото Shutterstock

Італо-американський автоконцерн Fiat Chrysler заплатить $800 млн, щоб врегулювати судові позови Мін'юсту США і американських власників автомобілів, передає Reuters.

За інформацією агентства, компанія змогла досягти досудового вирішення. В результаті мінімум $280 млн виробник виплатить за позовом автовласників, $311 – Міністерству юстиції США. Ще $75 млн отримає місцева влада кожного штату за забруднення навколишнього середовища. Скільки відступних отримає уряд – невідомо.

Fiat Chrysler звинуватили в установці на автомобілі з дизельним двигуном програмного забезпечення, яке дозволяло фальсифікувати дані тестів на вміст шкідливих речовин у вихлопних газах.

Тим часом суд у Південній Кореї визнав місцеве представництво німецького концерну BMW винним в підтасовуванні даних про шкідливі викиди машин і присудив йому штраф в $12,9 млн. Більше того, 6 співробітників компанії засуджено до термінів ув’язнення від 8 до 10 місяців. Троє з них було взято під варту в залі суду.

За даними слідства, компанія BMW підробляла документи на деякі види запчастин з 2011 року. За цей час в Південній Кореї за цими документами було продано 29 тисяч запчастин.

Вперше скандал із заниженням даних концерном Volkswagen про шкідливі вихлопи розгорівся в 2015 році в Німеччині. «Дизельгейт» обійшовся німецькому автовиробнику в мільярди доларів: тільки в США уряд зобов'язав компанію відкликати 482 тисячі легкових автомобілів, проданих в 2009-2015 роках. Штраф американській владі склав $4,3 млрд. При цьому позови до компанії продовжують подаватися.

Нагадаємо, інвестори Volkswagen вимагають від автоконцерну виплатити $11 млрд компенсації через дизельний скандал.

Раніше повідомлялося, що кошти від штрафів, сплачених Volkswagen в зв’язку з дизельним скандалом США, штати направлять на розвиток електромобілів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло