Мінфін США пригрозив наслідками і повторними санкціями, якщо компанії Дерипаски порушать свої зобов’язання

Мінфін США пригрозив наслідками і повторними санкціями, якщо компанії Дерипаски порушать свої зобов’язання

Сам Дерипаска та його активи і надалі перебуватимуть під санкціями

Мінфін США пригрозив наслідками і повторними санкціями, якщо компанії Дерипаски порушать свої зобов’язання
Олег Дерипаска
фото УНІАН

Компанії російського бізнесмена Олега Дерипаски підпадуть під повторні санкції, якщо не виконають низку умов Міністерства фінансів США. Про це під час брифінгу заявив міністр фінансів США Стівен Мнучін.

«En+, Rusal та ESE потрапили під санкції виключно тому, що знаходились у мажоритарній власності або під контролем Дерипаски. Ці організації проводять значні зміни в реструктуризації та управлінні, які знімають контроль Дерипаски та значно зменшують його власність. Вони зобов’язались надати Мінфіну США безпрецедентний рівень прозорості у своїх діях, щоб гарантувати, що Дерипаска не відновить контроль. У результаті ці суб’єкти більше не підпадатимуть під дію санкцій», – пояснив Мнучін.

Також він додав, що міністерство уважно стежитиме за тим, що ці компанії виконали свої зобов’язання. Якщо вони порушать умови, «вони зіштовхнуться з дуже реальними та швидкими наслідками, включно із повторним введенням санкцій».

Очільник Мінфіну США також наголосив, що сам Дерипаска залишається під санкціями, а «його власність та інтереси і надалі будуть заблокованими. І будь-які компанії, які він контролює, також потраплять під санкції».

Загалом, за даними міністерства, нинішня адміністрація ввела санкції проти 272 російських фізичних та юридичних особ.

Нагадаємо: наприкінці грудня російський алюмінієвий гігант, компанія «РусАл», оголосив про призначення новим главою ради директорів Жан-П’єра Тома в рамках узгодженої з Міністерством фінансів США реструктуризації в обмін на зняття з компанії санкцій.

Як повідомлялось, Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) прийняло рішення припинити санкції, які були введені проти компаній, що належать Олегу Дерипасці, – En+, «РусАл» та «Євросібенерго» – у зв’язку із «значними змінами в реструктуризації та корпоративному управлінні, що дозволяють їм відповідати критеріям виключення  із переліку» санкційного списку. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті