Польща може ввести заборону на використання продукції Huawei

Польща може ввести заборону на використання продукції Huawei

Таке рішення в країні можуть прийняти через арешт підозрюваного шпигуна, який працював на китайську компанію

Польща може ввести заборону на використання продукції Huawei
фото Wikipedia

Польща може ввести обмежити використання продукції Huawei через скандал з підозрою у шпигунстві щодо співробітника її польського підрозділу, який розгорівся у східноєвропейській країні минулого тижня. Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву представника польського міністерства впровадження цифрових технологій Кароля Оконського.

Зазначається,що уряд країни також може спробувати зробити законодавство більш жорстким, щоб дозволити владі обмежувати доступ до продукції будь-якої компанії, яка становить загрозу для безпеки.

Оконський зазначив, що влада розгляне можливість заборонити використання продукції китайської компанії держустановами, а також приватними особами.

«Ми не маємо законних засобів, що змусити приватні компанії або громадян припинити використовувати продукти будь-якої ІТ-компанії. Не виключено, що ми розглянемо зміну до законодавства, яка б дозволила здійснити такий крок», – додав Оконський.

Міністр внутрішніх справ Польщі Йоахім Брудзінський закликав ЄС та НАТО виробити єдину позицію щодо того, чи варто виключати Huawei із своїх ринків.

Нагадаємо: днями у Польщі затримали громадянина Китаю, який є одним із топ-менеджерів компанії Huawei. Його заарештували за підозрою в збиранні секретних даних на користь своєї країни. У Huawei підтвердили, що затриманий громадянин КНР дійсно є співробітником компанії.

Як повідомлялось, у листопаді Вашингтон закликав своїх союзників відмовитись від продукції Huawei з міркувань національної безпеки, оскільки обладнання китайської компанії може бути використане для шпигунства або інших цілей.

Відомо, що після застережень з боку США від послуг Huawei відмовились Австралія, Нова Зеландія, та Японія.

Крім того, задумалась над питання чи варто використовувати обладнання для 5G виробництва Huawei і влада Норвегії .

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті