Норвегія задумується про те, щоб відмовитись від послуг Huawei для будівництва мережі 5G

Норвегія задумується про те, щоб відмовитись від послуг Huawei для будівництва мережі 5G

Наразі норвезькі телекомунікаційні компанії тестують обладнання китайської компанії у своїх експериментальних мережах 5G

Норвегія задумується про те, щоб відмовитись від послуг Huawei для будівництва мережі 5G
фото twitter.com/Huawei

Влада Норвегії розглядає питання, чи долучитись до низки інших західних країн, які відмовились від послуг та обладнання китайської Huawei для будівництва нової телекомунікаційної інфраструктури 5G. Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву міністра юстиції країни Тора Міккел Вара.

Зазначається, що державний телекомунікаційний оператор Telenor, який має 173 млн абонентів у восьми країнах Європи та Азії, підписав свій перший великий контракт з Huawei у 2009 році, що дало змогу китайській компанії і надалі розширюватись.

Telenor та її конкурент, компанія Telia, наразі використовують обладнання виробництва Huawei для 4G у Норвегії та проводять випробування обладнання китайської компанії у своїх експериментальних мережах 5G.

«Ми поділяємо те ж занепокоєння, що і США та Великобританія стосовно ймовірного шпигунства щодо приватних та державних суб’єктів у Норвегії, – заявив міністр. – Це питання має першочергове значення… Ми хочемо його вирішити до того, як збудуємо наступну телекомунікаційну мережу».

У свою чергу Huawei запевнила, що її обладнання є безпечним.

«Наші клієнти в Норвегії висувають суворі вимоги до безпеки, – сказав Торе Ордлоккен, спеціаліст з кібербезпеки в Huawei Norway. – Ми і надалі залишатимемося відкритими та прозорими, пропонуючи розширене тестування та перевірку нашого обладнання, щоб довести, що ми можемо постачати безпечну продукцію для будівництва мереж 5G у Норвегії».

Днями в Пекіні офіційний представник МЗС КНР Лу Канг заявив, що уряд заохочує китайські підприємства дотримуватись законів держав, у яких вони працюють, і аналогічним чином просить інші країні надавати рівні умови для китайських фірм.

Нагадаємо: у листопаді Вашингтон закликав своїх союзників відмовитись від продукції Huawei з міркувань національно безпеки, оскільки обладнання китайської компанії може бути використане для шпигунства або інших цілей.

Після США від послуг Huawei вирішили відмовитись Австралія та Нова Зеландія.

Згодом і європейські країні, серед яких Франція та Німеччина, засумнівались у безпечності обладнання від китайського постачальника.

Як повідомлялось, цього місяця Японія оголосила про намір заборонити держзакупівлі обладнання у китайських компаній Huawei та ZTE.

Втім, міжнародний тиск не завадив Huawei збільшити свої прибутки на 21% за 2018 рік.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло