По стопам «жовтих жилетів»: в Зімбабве палять шини через підвищення цін на паливо

По стопам «жовтих жилетів»: в Зімбабве палять шини через підвищення цін на паливо

Заява президента про зростання цін на паливо на 150% було зустрінуте шоком в Зімбабве, де безробіття перевищує 80%

По стопам 	«жовтих жилетів»: в Зімбабве палять шини через підвищення цін на паливо
Фото: pixabay.com

Після того як президент Зімбабве Еммерсон Мнангагва оголосив про значне підвищення цін на паливо в спробі зупинити поглиблення економічної кризи, протестуючі забарикадували дороги і спалили шини в передмісті столиці Зімбабве Хараре. Про це повідомляє Reuters.

Так, заява Мнангагва про зростання цін на паливо на 150% було зустрінуте шоком в Зімбабве, де безробіття перевищує 80% Уряд встановлює ціни на паливо через Агентство з регулювання енергетики Зімбабве.

Жителі Епворт, що знаходиться в 36 км на південь від столиці, висловили протест після того, як головна федерація праці закликала до триденного страйку, який почався сьогодні  в понеділок 14 січня, у відповідь на підвищення цін.

«Головні дороги в місто були забарикадовані камінням, і немає громадського транспорту, що перевозить людей», – повідомив житель Епворт Фібеон Мачона.

Поліція випустила сльозогінний газ, щоб розігнати молодь, що протестувала біля будівлі суду в другому місті Зімбабве, Булавайо. Разом з цим, спецназ у вантажівках патрулював центр міста Хараре, в той час як деякі магазини залишалися закритими.

Нестача коштів призвела до безладу в економіці Зімбабве, погрожуючи широко поширеним соціальними хвилюваннями і підриваючи зусилля Мнангагви, спрямовані на відвоювання іноземних інвесторів.

Нагадаймо, у Франції протестні акції «жовтих жилетів» почалися через підвищення цін на пальне, але коли уряд скасував підвищення цін, протестувальники висунули нові вимоги – аж до відставки президента Макрона, і кілька тижнів поспіль вчиняли у центрі Парижа акти агресії та вандалізму.

Як передає Euronews, Макрон закликав протестуючих у «жовтих жилетах» до загальнонаціональних дебатів, однак близько 70% французів вважають, що це не вирішить проблемні питання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло