Текст томосу про автокефалію ПЦУ українською мовою оприлюднено на сайті Вселенського патріархату

Текст томосу про автокефалію ПЦУ українською мовою оприлюднено на сайті Вселенського патріархату

Документом визнано та проголошено встановлення в межах території України Автокефальної Церкви

Текст томосу про автокефалію ПЦУ українською мовою оприлюднено на сайті Вселенського патріархату
Фото: facebook/petroporoshenko

Текст томосу про встановлення в межах території України Автокефальної Православної церкви України українською мовою оприлюднено на сайті Вселенського патріархату.

«До того ж,  цим підписаним Патріаршим і Синодальним Томосом ми визнаємо та проголошуємо встановлену в межах території України Автокефальну Церкву нашою духовною донькою та закликаємо всі світовi Православнi Церкви визнавати її як сестру та згадувати під іменем «Святіша Церква України», як таку, що має своєю кафедрою історичне місто Київ, не може ставити єпископів чи засновувати парафiї за межами держави; вже існуючі відтепер підкоряються, згідно з порядком, Вселенському Престолу, який має канонічні повноваження в Діаспорі, бо юрисдикція цієї Церкви обмежується територією Української Держави», – йдеться в документі.

Нагадаємо: Сувій томосу про автокефалію ПЦУ 10 січня вже повернувся до України з Константинополя, де перебував на підписанні членами Синоду Вселенського патріархату.

Як писав Mind, предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України митрополит Епіфаній з рук Вселенського патріарха Варфоломія отримав томос 6 січня в Стамбулі. Патріарх Варфоломій підписав томос 5 січня. 7 січня митрополит Епіфаній і президент України Петро Порошенко принесли сувій томосу на Різдвяну літургію в Софійський собор у Києві.

Після цього томос повернули до Стамбула для підпису всіма членами синоду Вселенського патріархату, який традиційно збирається 9-го числа кожного місяця. Представник прес-служби ПЦУ священик Іван Сидор заявив, що томос про автокефалію повернули до України одразу після підпису учасниками синоду, після чого він вже постійно перебуватиме в Києві. При цьому він зазначив, що документ дійсний після підпису Вселенським патріархом, «але, згідно з процедурою, там також мають бути підписи тих архієреїв, які беруть участь у синоді Константинопольського патріархату».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло