Захворіло у світі
60,420,355
Померло у світі
1,421,650
Вилікувалось у світі
38,717,768
Захворіло в Україні
677,189
Померло в Україні
11,717
Вилікувалось в Україні
317,395
Президент Венесуели збільшує вчетверо мінімальну зарплату

Президент Венесуели збільшує вчетверо мінімальну зарплату

Тепер вона складе аж $6,5, однак ціни в країні зростуть так само швидко

Президент Венесуели збільшує вчетверо мінімальну зарплату
Ніколас Мадуро
фото DR

Президент Венесуели Ніколас Мадуро в понеділок оголосив про підвищення мінімального розміру оплати праці (МРОТ) в країні на 300%.

Таким чином зарплата зросте до 18 000 боліварів (близько $6,52) з 4500 боліварів, з посиланням на Al Jazeera інформує Інтерфакс. Протягом 2018 року мінімалка піднімалася п'ять разів.

Мадуро також пообіцяв стабілізувати економіку країни, розмір якої скоротився вдвічі за останні п'ять років рецесії. Інфляція в Венесуелі за останній час склала 2 млн відсотків. Через нестачу їжі і ліків з країни за останні три роки виїхало 3 млн жителів.

«Це не перший випадок, коли президент Мадуро оголошує про зміни, – зазначає венесуельський аналітик Рамон Пінанг. – На жаль, ці зміни, як правило, призводять до прискорення інфляції. Ми вже знаємо, що на наступний день після таких оголошень ціни підвищуються, ми стикаємося з гіперінфляцією і дефіцитом».

Як відомо, Мадуро, якого опозиція звинувачує в знищенні демократії у Венесуелі, 10 січня офіційно заступив на другий президентський термін, який триватиме до 2025 року.

Більша частина опозиції бойкотувала вибори і не визнала їх результатів. Не визнали переобрання Мадуро також Євросоюз, США і більшість країн Латинської Америки.

Парламент Венесуели також вважає другий президентський термін Мадуро нелегітимним. 11 січня голова парламенту Хуан Гуаідо оголосив про готовність взяти на себе президентські повноваження і закликав співгромадян до масових протестів проти Мадуро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті