У світі шириться рух добровільної відмови від народження дітей, щоб врятувати планету

У світі шириться рух добровільної відмови від народження дітей, щоб врятувати планету

Прихильники руху VHEMT вважають, що чим менше буде на планеті людей, тим краще це позначиться на екології

У світі шириться рух добровільної відмови від народження дітей, щоб врятувати планету
фото Shutterstock

За підрахунками ООН, сьогодні у світі проживає 7,6 млрд людей. Ця цифра до 2050 року досягне 9,8 млрд. Деякі експерти вважають, що перенаселення планети веде до зростання міст і забруднення навколишнього середовища, а значить, і до зміни клімату.

При цьому саме зміна клімату стала головною причиною нестачі продовольства у світі – зокрема, тривалі засухи, різкі зміни температур, суховії або, навпаки, повені, що призводять до ерозії ґрунтів. Кількість голодуючих зростає третій рік поспіль і вже досягла 821 млн осіб, стверджує Продовольчий і сільськогосподарський департамент ООН.

У зв’язку з цим у світі шириться рух, який передбачає добровільну відмову від народження дітей. Саме через перенаселення, впевнені учасники руху, ресурси на планеті вичерпуються швидше, ніж вона здатна їх відновити. Про це пише Euronews.

Це не зовсім те саме, що рух «чайлдфрі», коли людина не хоче заводити дітей переважно з особистісних причин – жертвувати кар’єрою, часом, особистими інтересами.

Voluntary Human Extinction Movement (VHEMT) – «рух за добровільне зменшення кількості людей» – має на меті екологічну основу і покликаний протистояти в першу чергу перенаселенню планети.

Рух VHEMT зародився в 1991 році в США. Він позиціонує себе як «громадський екологічний рух», і має прихильників у різних країнах світу. Прихильники VHEMT виступають виключно за добровільну і ненасильницьку відмову від продовження роду.

24-річний Алекс, волонтер «Руху за добровільне зменшення кількості людей», живе у французькому Ліоні і хоче врятувати планету, відмовившись від можливості мати дітей.

«У світі недостатньо ресурсів для всього населення планети, – прокоментував він Euronews. – Діти, народжені в сучасному світі, будуть споживати більше, ніж усі попередні покоління».

Алекс, як і його соратники, впевнений, що зменшення чисельності людей допоможе врятувати біосферу. За його словами, Земля «втомилася» від людей, які виснажують її все більше з кожним роком. Крім відмови від продовження роду він не їсть м'ясо і дбає про навколишнє середовище.

Чоловік має на меті зробити вазектомію – чоловічу стерилізацію. Він стверджує, що любить дітей, але для того, щоб їх мати, не обов'язково відмовлятися від принципів.

«Я б краще всиновив дитину, – каже він. – Нам потрібно подбати про тих, хто вже народився, замість того, щоб народжувати нових дітей».

Не всі екологи погоджуються з таким підходом. Зокрема, у GreenPeace вважають, що головна загроза для планети – це використання викопних джерел енергії – нафти, вугілля, газу, які найбільше забруднюють атмосферу.

«Якщо ми почнемо зараз інвестувати в енергоефективні технології та відновлювальні джерела енергії, – як мінімум, кліматичний слід може бути нульовим. Тобто ми уникнемо катастрофічних наслідків зміни клімату, а питання перенаселення суттєвої ролі не гратиме», – зазначає директор енергетичної програми Greenpeace Russia Володимир Чупрін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло