Лукашенко заявив, що українські танки заправляються російським дизпаливом
За його словами, ці поставки з Росії ще й постійно збільшуються

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не має ніякого відношення до поставок в Україну палива, яке використовується для заправки танків, натомість це паливо надходить з Росії в усе більших кількостях.
Про це Лукашенко заявив на зустрічі напередодні 100-річчя білоруської дипломатичної служби, на якій були присутні міністри закордонних справ, які в різний час очолювали МЗС Білорусі, йдеться на сайті президента.
«Останнім часом нам почали дорікати, що ми заправляємо українські танки дизельним паливом. Я доручив розібратися, яке там дизельне паливо. Коли мені доповіли (я тільки що довідку вдруге прочитав), там же все дизельне паливо російське. І росіяни постачають, постійно нарощуючи обсяги цих поставок – бензинів і дизельного палива – в Україну. Так як же так? Ми воюємо з Україною чи Росія? І хто заправляє ці танки? А наші обсяги знижуються. Нас просто виштовхують з українського ринку. І не тільки по нафтопродуктах. Точно так по добривах та інших позиціях. Йде конкуренція. А нам починають в цьому дорікати», – сказав Лукашенко.
За даними досліджень «Консалтингової групи А-95» за жовтень 2018 року, частка білоруських виробників на українському ринку дизельного палива за 9 місяців знизилася на 9% і склала 35% проти 37% у російських виробників.
Лукашенко також прокоментував інформацію про те, що через Білорусь в Росію ідуть санкційні товари.
Він підкреслив, що це мізерні обсяги, і мова йде про змикання українських і російських постачальників за участі митниці та інших служб РФ. «Білорусами і не пахне там. Якщо білоруси і потрібні, то якусь приватну структуру можуть підтягнути до цього, щоб підказали, як краще проїхати по Білорусі», – зазначив Лукашенко.
Крім того, він розповів, що йому постійно доповідають про масований приплив зброї з України.
«І що найстрашніше, нам росіяни іноді дорікають: ось, у вас там через кордон з Україною ідуть, а потім до нас заходять через відкритий білорусько-російський кордон, – розповів білоруський президент. – Ясно, що це комусь треба. Просто так же везти не будуть з ризиком. Воно комусь тут треба. І ми вже побачили, кому воно треба було».
Нагадаємо, Лукашенко пообіцяв, що не буде переводити Білорусь на російський рубль.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].