Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
Лукашенко заявив, що українські танки заправляються російським дизпаливом

Лукашенко заявив, що українські танки заправляються російським дизпаливом

За його словами, ці поставки з Росії ще й постійно збільшуються

Лукашенко заявив, що українські танки заправляються російським дизпаливом
http://president.gov.by

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не має ніякого відношення до поставок в Україну палива, яке використовується для заправки танків, натомість це паливо надходить з Росії в усе більших кількостях.

Про це Лукашенко заявив на зустрічі напередодні 100-річчя білоруської дипломатичної служби, на якій були присутні міністри закордонних справ, які в різний час очолювали МЗС Білорусі, йдеться на сайті президента.

«Останнім часом нам почали дорікати, що ми заправляємо українські танки дизельним паливом. Я доручив розібратися, яке там дизельне паливо. Коли мені доповіли (я тільки що довідку вдруге прочитав), там же все дизельне паливо російське. І росіяни постачають, постійно нарощуючи обсяги цих поставок – бензинів і дизельного палива – в Україну. Так як же так? Ми воюємо з Україною чи Росія? І хто заправляє ці танки? А наші обсяги знижуються. Нас просто виштовхують з українського ринку. І не тільки по нафтопродуктах. Точно так по добривах та інших позиціях. Йде конкуренція. А нам починають в цьому дорікати», – сказав Лукашенко.

За даними досліджень «Консалтингової групи А-95» за жовтень 2018 року, частка білоруських виробників на українському ринку дизельного палива за 9 місяців знизилася на 9% і склала 35% проти 37% у російських виробників.

Лукашенко також прокоментував інформацію про те, що через Білорусь в Росію ідуть санкційні товари.

Він підкреслив, що це мізерні обсяги, і мова йде про змикання українських і російських постачальників за участі митниці та інших служб РФ. «Білорусами і не пахне там. Якщо білоруси і потрібні, то якусь приватну структуру можуть підтягнути до цього, щоб підказали, як краще проїхати по Білорусі», – зазначив Лукашенко.

Крім того, він розповів, що йому постійно доповідають про масований приплив зброї з України.

«І що найстрашніше, нам росіяни іноді дорікають: ось, у вас там через кордон з Україною ідуть, а потім до нас заходять через відкритий білорусько-російський кордон, – розповів білоруський президент. – Ясно, що це комусь треба. Просто так же везти не будуть з ризиком. Воно комусь тут треба. І ми вже побачили, кому воно треба було».

Нагадаємо, Лукашенко пообіцяв, що не буде переводити Білорусь на російський рубль.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті