Одеський припортовий знайшов нового постачальника газу і запрацює з 1 лютого
Завод уклав договір з компанією «Енергетичний еквівалент» про постачання газу за давальницькою схемою

Одеський припортовий завод (ОПЗ) запрацює 1 лютого, поставки сировини забезпечить за давальницькою схемою компанія «Енергетичний еквівалент». Про це пише Укрінформ із посиланням на заяву першого заступника генерального директора Одеського припортового заводу Миколу Щурикова.
«Дирекція ОПЗ уклала договір з компанією «Енергетичний еквівалент», що позиціонує себе на ринку як постачальник імпортного газу на поставку сировини для запуску нашого підприємства. Зараз «Енергетичний еквівалент» формує запаси газу для ОПЗ: планується, що 24 січня компанія здійснить оплату за переробку сировини, а 25 січня номінує газ для роботи нашого заводу в лютому», – зазначив Щуриков.
Згідно з договірними зобов'язаннями, компанія «Енергетичний еквівалент» забезпечить завод сировиною для виконання 4-місячної виробничої програми.
За даними ЗМІ, новий постачальник газу для ОПЗ готовий транспортувати готову продукцію українським споживачам, оскільки має в своєму розпорядженні залізничний парк.
Пізніше Щуриков додав, що це остання спроба запуску заводу.
«Якщо цей контракт не почне працювати можливості в подальшому відновити виробництво не буде. Ми практично втратили кваліфіковані кадри і вже не маємо достатньої кількості робочих для повноцінного виробничого процесу», – написав він у Facebook.
За даними реєстру юридичних осіб, «Енергетичний еквівалент» належить Ігорю Ретівову і Валентину Сергєєву. Статутний капітал компанії – 10 000 грн.
Додамо, що ОПЗ простоювало з кінця квітня 2018 року. Підприємство з метою відновлення роботи кілька разів намагалося залучити партнера для співпраці за давальницькою схемою, але всі спроби виявилися безрезультатними. Останньою компанією, яка перемогла в конкурсі на використання потужностей ОПЗ – ETFX GROUP UK LLC, але проблеми почав створювати Фонд держмайна.
ОПЗ називає співпрацю на давальницьких умовах єдиним можливим варіантом відновлення роботи в умовах провалу спроб приватизації і накопиченої заборгованості за газ перед «Нафтогазом» у розмірі понад 1,5 млрд грн. Також, як раніше Mind писав, що ОПЗ має виплатити «Укртрансгазу» 441 млн грн.
Нагадаємо: Приватизація ОПЗ та 4 інших великих об'єктів була заблокована судовим позовом, повідомляв Mind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].