Google запускає свій перший проект з «зеленої» енергетики в Азії

Google запускає свій перший проект з «зеленої» енергетики в Азії

Технологічний гігант збудує сонячну електростанцію потужністю у 10 МВт в Тайвані

Google запускає свій перший проект з «зеленої» енергетики в Азії
фото pixabay.com

Google оголосила про підписання довгострокової угоди щодо будівництва 10-мегаваттної сонячної електростанції в Тайвані. Про це повідомляє TechCruch.

Це стане першим зеленим енергетичним проектом американської компанії в Азії. Зазначається, що Google вже має декілька вітрових та сонячних станції в Північний та Південній Америці та в Європі.

Угоду було підписано між Google, кількома тайванськими енергетичними компаніями та владою країни, яка нещодавно переглянула місцевий закон про електроенергію та дозволила непрофільним компаніям напряму купувати енергію з відновлюваних джерел. Нова енергетична політика Тайваню направлена на поступове скорочення використання ядерної енергії до 2025 року та збільшення долі енергії з відновлюваних джерел до 20%.

Google стане першою компанією, яка скористається перевагами нового закону. Її партнерами у цьому проекті є Diode Ventures, Taiyen Green Energy, J&V Energy и New Green Power.

Нова сонячна електростанція буде підключена до тієї ж регіональної електромережі, що і дата-центр Google. Зазначається, що стовпи, які підтримуватимуть сонячні панелі, будуть встановлені в приватних водоймах, що дозволить максимально ефективно використовувати земельні ресурси та водночас не наноситиме шкоди довкіллю, оскільки «риби та сонячні панелі можуть мирно співіснувати». Крім того, власники водойм отримають компенсацію за розміщення батарей на їхній території.

Згідно з умовами угоди, Google також отримає довгострокову фіксовану ціну на електроенергію для своїх операцій в Тайвані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті