Швеція до 2030 року заборонить дизельні та бензинові двигуни

Швеція до 2030 року заборонить дизельні та бензинові двигуни

Сусідня Норвегія збирається це зробити до 2025 року

Швеція до 2030 року заборонить дизельні та бензинові двигуни
фото DR

Швеція у 2030 році припинить продаж автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Це один з ключових пунктів програми нового шведського уряду, який почав роботу 21 січня.

Зазначається, що новий уряд зробив боротьбу проти глобального потепління і виконання Паризької кліматичної угоди одним зі своїх пріоритетів, пише Deutsche Welle.

«Швеція має стати першою в світі державою, яка відмовилася від використання викопних енергоносіїв», – заявив прем'єр-міністр, соціал-демократ Стефан Левен.

При цьому видання зазначає, що Швеція не стане першою серед країн, які вирішили радикально скоротити шкідливі викиди від транспорту. Це вже десята країна, яка назвала конкретну дату припинення реєстрації нових автомобілів з бензиновими або дизельними двигунами, підрахувала Маріон Тіман, представниця німецького відділення Greenpeace.

Наприклад, сусідня Норвегія збирається відмовитися від двигунів внутрішнього згорання на 5 років раніше за Швецію – вже в 2025 році.

Тут у 2018 році майже кожна друга продана легкова машина працювала на електричній тязі. При цьому частка чистих електромобілів склала 31,2%, решта були плагін-гібридами, які мають як електричний мотор, так і бензиновий.

Також повідомлялося, що в Іспанії повністю заборонять бензинові й дизельні авто, щоправда, років через двадцять.

Між тим Bloomberg дослідив, що через 7 років електрокари будуть дешевшими за дизельні й бензинові автомобілі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло