У Давосі підписали інвестиційну угоду на $200 млн щодо спорудження ВЕС в рамках проекту «Сиваш» (ОНОВЛЕНО)

У Давосі підписали інвестиційну угоду на $200 млн щодо спорудження ВЕС в рамках проекту «Сиваш» (ОНОВЛЕНО)

Юридична фірма Integrites реалізувала перше проектне фінансування у сфері відновлювальної енергетики в Україні

У Давосі підписали інвестиційну угоду на $200 млн щодо спорудження ВЕС в рамках проекту «Сиваш» (ОНОВЛЕНО)
Фото: pixabay

NBT, Total і ЄБРР на засіданні другої інвестиційної ради в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі підписали угоду щодо будівництва вітроелектростанції у Херсонській області в рамках проекту «Сиваш». Про це повідомляє прес-служба Integrites.

Юридична фірма Integrites виступає українським юридичним радником на усіх етапах реалізації проекту. Цей проект є першим проектним фінансуванням у сфері відновлювальної енергетики в Україні.

 «Integrites виступає українським юридичним радником на усіх етапах реалізації проекту. Проект «Сиваш» є дійсно знаковим, оскільки фінансується виключно міжнародними установами як проектне фінансування, яке є вкрай необхідним для України. Тому ми переконані, що цей проект відкриє двері для інших подібних та нових інвестицій. Раді бачити, що кропітка робота протягом останнього року увінчалася підписанням», – повідомив керівний партнер Integrites Олексій Фелів.

Угода передбачає залучення кредитних коштів, що складатиме понад 70% загальної вартості проекту.

Фінансування проекту планується здійснити синдикатом із іноземних кредиторів, серед яких зокрема Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD) та Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO). Наступні стадії передбачають фінансування іноземними фондами, що спеціалізуються на енергетичних проектах.

«Сьогодні ми підписали масштабну інвестиційну угоду про спорудження вітрової електростанції, яка стане однією з найбільших у Європі! В Україну заходить новий стратегічний інвестор Total Eren. Інвестори довіряють Україні та українському бізнес-середовищу. І це – найкраща характеристика змін, які відбулися у державі!» – сказав Президент Петро Порошенко після підписання і також повідомив про це на сторінці Facebook.

Сьогодні ми підписали масштабну інвестиційну угоду про спорудження вітрової електростанції, яка стане однією з найбільших у Європі! В Україну заходить новий стратегічний інвестор Total Eren. Інвестори довіряють Україні та українському бізнес-середовищу. І це – найкраща характеристика змін, які відбулися у державі!

Опубликовано Петро Порошенко Среда, 23 января 2019 г.

Разом з цим, генеральний директор NBT Юар Вікен повідомив, що компанія протягом двох-трьох років планує інвестувати в вітроенергетичні проекти в Україні.

«Вітроелектростанція «Сиваш» потужністю 250 МВт – це лише початок, адже впродовж наступних двох-трьох років ми плануємо нові суттєві інвестиції в низку вітроенергетичних проектів в Україні», – повідомив він

Всем счастья в ленту)) чуток хороших новостей из Давоса Начинаем второе заседание Нац Инвест Совета. Только что...

Posted by Konstantyn Chyzhyk on Wednesday, 23 January 2019

Нагадаємо: згідно з проектом,  у Херсонській області буде побудовано великий вітропарк потужністю 250 МВт, що включатиме 64 вітротурбіни по 3,9 МВт кожна. Вітропарк зможе виробляти 900 000 кВ*год на рік, які забезпечуватимуть електроенергією до 250 000 людей. Будівництво розпочнеться за кілька тижнів і триватиме 1,5 року. 

Як писав Mind, ЄБРР 28 листопада 2018 року схвалив надання кредиту на суму до 150 млн євро ТОВ «Сивашенергопром» (Херсонська область, «дочка» норвезької NBT) для будівництва вітряної електростанції (ВЕС) встановленою потужністю 250 МВт в Херсонській області. Загальна вартість зведення ВЕС в Херсонській області оцінюється в 369 млн євро

Детальніше про проект «Сиваш», читайте у матеріалі Mind «Сила вітру: як норвежці інвестують в українську відновлювальну енергетику».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло