Давос-2019: в Україні очікується зростання кількості компаній-«єдинорогів»

Давос-2019: в Україні очікується зростання кількості компаній-«єдинорогів»

Мова йде про появу на ринку 7 українських стартапів у наступні кілька років

Давос-2019: в Україні очікується зростання кількості компаній-«єдинорогів»
Фото: pixabay

Український технологічний сектор зростає так швидко, що, ймовірно, у наступні кілька років ми матимемо 7 українських «єдинорогів» (стартап-компаній, що досягли $1 млрд капіталізації), повідомляє із посиланням на учасників панельної дискусії в Українському домі в Давосі пресс-служба Ukraine house Davos.

«Минулого року ми вже мали дві компанії, що стали «єдинорогами», і я прогнозую, що у наступні кілька років ми матимемо їх сім», – заявив голова Наглядової Ради Ukrainian Venture Capital & Private Equity Association та керівний партнер AVentures Capital Андрій Колодюк.

Платформа для співпраці у розробці та написанні коду GitLab залучила $100 млн у вересні минулого року, досягши ринкової оцінки в $1,1 млрд. Тим часом, другий «єдинорог», провайдер інфраструктури для майнінгу біткойна Bitfury, отримав $80 млн у закритому інвестиційному раунді у листопаді. Пан Колодюк відзначив, що очікує побачити серед наступних українських «єдинорогів» сервіс перевірки правопису Grammarly, розробника SoftServe, аутсорсингову компанію-розробника Ciklum та e-commerce компанію Rozetka.

У той же час, партнер-засновник та CEO Horizon Capital Олена Кошарна розповіла, що сектор IT-послуг виріс з $110 млн оцінки індустрії у 2003 році до $3,6 млрд 2018 року.

«Україна має конкурентні переваги у питаннях зростання експорту до ЄС. Ми бачимо, що продовжується зростання на десятки відсотків у галузях харчової та агропромисловості, а також на 28% у секторі IT-послуг», – підкреслила Кошарна.

Крім того, Україна привертає інтерес протилежних інвесторів (contrarian investors), додає вона, включно з фінансовими інвесторами, гедж-фондами, регіональним приватним капіталом, сімейними офісами, фундаціями, пенсійними фондами та інвесторами в пошуках віддачі.

«На багатьох ринках можна говорити про зростання EBITDA у 15–20 разів. Україна пропонує можливості роботи з неймовірними компаніями, сильними підприємцями та системами, величезною кількістю глибин та ціннісних перспектив», – додала Кошарна.

Як вона зазначила, поліпшення інвестиційних перспектив для України частково пояснюється поліпшенням інвестиційного клімату, що було визнано у порівняльних рейтингах. Україна піднялась на 81 позицію до 71 місця у рейтингу легкості ведення бізнесу за версією Всесвітнього банку і випередила Бразилію, Аргентину та Індію. За глобальним інноваційним індексом Україна посідає 43 позицію, а це краще за показник Індії та багатьох інших ринків, що розвиваються.

У свою чергу, президент Американської торговельної палати в Україні Енді Хандер заявив: 74% їхніх членів очікують, що 2019-й стане черговим роком зростання, незважаючи на конфлікт з Росією, а також президентські та парламентські виборчі кампанії, що стартують у березні.

Нагадаємо: 22 січня 2019 року, в Давосі відкрився Всесвітній економічний форум (ВЕФ). Він триватиме до 25 січня. Протягом тижня відбудеться понад 300 сесій, в яких візьмуть участь близько 3000 гостей.

Про країни, що мають технологічну перевагу, читайте у матеріалі Mind «Хто виграє глобальні технологічні перегони: 5 цифр із Давоса».

У той же час, у матеріалі Mind «Записки з Давоса: правила життя Джека Ма» – про «безсердечні» машини, екологію та виховання боса для себе самого.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло