Давос-2019: в Україні очікується зростання кількості компаній-«єдинорогів»
Мова йде про появу на ринку 7 українських стартапів у наступні кілька років

Український технологічний сектор зростає так швидко, що, ймовірно, у наступні кілька років ми матимемо 7 українських «єдинорогів» (стартап-компаній, що досягли $1 млрд капіталізації), повідомляє із посиланням на учасників панельної дискусії в Українському домі в Давосі пресс-служба Ukraine house Davos.
«Минулого року ми вже мали дві компанії, що стали «єдинорогами», і я прогнозую, що у наступні кілька років ми матимемо їх сім», – заявив голова Наглядової Ради Ukrainian Venture Capital & Private Equity Association та керівний партнер AVentures Capital Андрій Колодюк.
Платформа для співпраці у розробці та написанні коду GitLab залучила $100 млн у вересні минулого року, досягши ринкової оцінки в $1,1 млрд. Тим часом, другий «єдинорог», провайдер інфраструктури для майнінгу біткойна Bitfury, отримав $80 млн у закритому інвестиційному раунді у листопаді. Пан Колодюк відзначив, що очікує побачити серед наступних українських «єдинорогів» сервіс перевірки правопису Grammarly, розробника SoftServe, аутсорсингову компанію-розробника Ciklum та e-commerce компанію Rozetka.
У той же час, партнер-засновник та CEO Horizon Capital Олена Кошарна розповіла, що сектор IT-послуг виріс з $110 млн оцінки індустрії у 2003 році до $3,6 млрд 2018 року.
«Україна має конкурентні переваги у питаннях зростання експорту до ЄС. Ми бачимо, що продовжується зростання на десятки відсотків у галузях харчової та агропромисловості, а також на 28% у секторі IT-послуг», – підкреслила Кошарна.
Крім того, Україна привертає інтерес протилежних інвесторів (contrarian investors), додає вона, включно з фінансовими інвесторами, гедж-фондами, регіональним приватним капіталом, сімейними офісами, фундаціями, пенсійними фондами та інвесторами в пошуках віддачі.
«На багатьох ринках можна говорити про зростання EBITDA у 15–20 разів. Україна пропонує можливості роботи з неймовірними компаніями, сильними підприємцями та системами, величезною кількістю глибин та ціннісних перспектив», – додала Кошарна.
Як вона зазначила, поліпшення інвестиційних перспектив для України частково пояснюється поліпшенням інвестиційного клімату, що було визнано у порівняльних рейтингах. Україна піднялась на 81 позицію до 71 місця у рейтингу легкості ведення бізнесу за версією Всесвітнього банку і випередила Бразилію, Аргентину та Індію. За глобальним інноваційним індексом Україна посідає 43 позицію, а це краще за показник Індії та багатьох інших ринків, що розвиваються.
У свою чергу, президент Американської торговельної палати в Україні Енді Хандер заявив: 74% їхніх членів очікують, що 2019-й стане черговим роком зростання, незважаючи на конфлікт з Росією, а також президентські та парламентські виборчі кампанії, що стартують у березні.
Нагадаємо: 22 січня 2019 року, в Давосі відкрився Всесвітній економічний форум (ВЕФ). Він триватиме до 25 січня. Протягом тижня відбудеться понад 300 сесій, в яких візьмуть участь близько 3000 гостей.
Про країни, що мають технологічну перевагу, читайте у матеріалі Mind «Хто виграє глобальні технологічні перегони: 5 цифр із Давоса».
У той же час, у матеріалі Mind «Записки з Давоса: правила життя Джека Ма» – про «безсердечні» машини, екологію та виховання боса для себе самого.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].