Записки з Давоса: правила життя Джека Ма

Записки з Давоса: правила життя Джека Ма

Про «безсердечні» машини, екологію та виховання боса для себе самого

Этот материал также доступен на русском языке
Джек Ма на WEF 2019 в Давосе
Джек Ма під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі
Фото: YouTube

Засновник і голова ради директорів компанії Alibaba Group, член Опікунської ради Всесвітнього економічного форуму (WEF) Джек Ма під час щорічного економічного форуму в Давосі розповів про правила, якими він керується в роботі та житті. Mind обрав найцікавіші тези з виступу мільярдера.

Про важливість холоднокровності

Джек Ма впевнений, що не можна ставати бізнесменом, якщо ти не здатен зберігати холоднокровність під час конкурентної гонки. Сам він практично не відчував страху або сумнівів за останні 20 років – під час створення та розвитку Alibaba.

«У бізнесі ніколи не турбуйся про конкуренцію, ніколи не турбуйся про тиск. Якщо ти турбуєшся про тиск, не будь бізнесменом», – заявив він, зазначивши, що сьогодні кожен чимось стурбований.

Про те, як набирати співробітників

Немає нічого страшного в тому, щоб наймати людину, розумнішу за себе, хоча цього й побоюються деякі бізнесмени. Джек Ма вважає за краще мати справу з тими, хто міг би через декілька років стати його босом.

«Мені подобаються позитивні люди, які ніколи не здаються», – зізнався він. За словами Ма, кращі люди зазвичай оптимістичні і ніколи не скаржаться.

Про значення освіти

На думку підприємця, сьогодні важливо навчити дітей бути творчими і виконувати ті завдання, з якими не впораються машини.

«Щоб керувати розумними людьми, ви повинні використовувати культуру і систему цінностей, щоб вони вірили в те, що роблять. Управляти дурними людьми можна за допомогою правил і паперової роботи», – пояснив він.

«У машин майбутнього є чипи, але у людей є серця. Освіта повинна рухатися в цьому напрямку», – впевнений Ма.

Про екологію та навколишнє середовище

На думку Джека Ма, сьогодні недостатньо просто бути корпорацією, що не завдає шкоди навколишньому середовищу. Потрібно робити правильні речі.

«Якщо думати про Землю як про людину, то ви видобуваєте нафту і вугілля, ви спалюєте її. Земля помститься», – заявив голова Alibaba Group.

Джек Ма вважає, що людству необхідно використовувати технології, що підтримують навколишнє середовище. «Заробляння грошей було важливим на самому початку шляху, тепер потрібно бути екологічним та стійким», – сказав він.

Про цінності

«Одна з причин, з якої я вижив протягом 20 років, полягала в тому, що я був учителем», – запевняє бізнесмен.

Ма поділився одним із основних життєвих принципів, якими керується в повсякденному житті. Це звучить як «допомагай людям бути кращими за тебе».

При цьому, ділячись порадами, він застеріг підприємців від роботи з друзями. «Спільна справа може зіпсувати відносини між людьми, а дружба – цінніша, ніж бізнес», – переконаний Джек Ма.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло