Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
МЕРТ: білоруські лампочки та кухонну сіль обкладено антидемпінговим митом

МЕРТ: білоруські лампочки та кухонну сіль обкладено антидемпінговим митом

Міжвідомча комісія ухвалила рішення про застосування антидемпінгового мита на рівні 11,85% до імпорту солі та 17,73% до імпорту електричних ламп

МЕРТ: білоруські лампочки та кухонну сіль обкладено антидемпінговим митом
Фото: pixabay.com

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) 25 січня 2019 року ухвалила рішення про застосування антидемпінгових заходів щодо солі кухонної виварної ґатунку екстра та електричних ламп розжарювання походженням з Республіки Білорусь, йдеться у повідомленні на сайті Мінекономрозвитку.

«У ході розслідування встановлено факт демпінгу при імпорті в Україну виварної кухонної солі. Відтак, МКМТ ухвалила рішення про застосування антидемпінгового мита на рівні 11,85% для експортерів з Білорусі строком на п’ять років», – зазначають у МЕРТ.

Водночас ВАТ «Мозирьсоль» (Білорусь) взяло на себе добровільне цінове зобов’язання, де запропонувало припинити демпінговий імпорт шляхом встановлення мінімальних цін експорту в Україну окремих категорій товару. МКМТ визнала добровільне цінове зобов’язання задовільним та ухвалила рішення не застосовувати остаточні антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну кухонної солі виробництва «Мозирьсолі».

Раніше, у листопаді 2017 року у відповідь на скаргу компанії «Руссоль-Україна» МКМТ ухвалила рішення про початок антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну з Республіки Білорусь виварної кухонної солі ґатунку екстра.

Крім того, у відповідь на заяву Львівського електролампового заводу «Іскра»,  в грудні 2017 року МКМТ порушила антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну електричних ламп розжарювання загального призначення потужністю не більше 200 Вт і напругою понад 100 В походженням з Республіки Білорусь. В ході розслідування встановлено факт демпінгу при імпорті в Україну. Мінекономрозвитку провело консультації з білоруською стороною. Брестський електроламповий завод (єдиний білоруський виробник ламп розжарювання) запропонував надати добровільне письмове зобов'язання про перегляд його ціни.

«Однак, запропонована мінімальна ціна експорту Брестського електролампового заводу є недостатньою для усунення демпінгу та шкоди для національного виробника. Відтак, МКМТ ухвалило рішення застосувати антидемпінгове мито у розмірі 17,73% до імпорту електричних ламп розжарювання походженням з Білорусі», – пояснюють у МЕРТ.

У той же час, як повідомляє видання sputnik.by із посиланням на прес-службу білоруського дипмісії в Києві, у зв'язку з цим введення нових обмежувальних заходів на тлі динамічного розвитку двостороннього торговельно-економічного діалогу, стане стримуючим фактором в подальшому нарощуванні взаємного товарообігу.

Так, білоруська сторона нагадала, що в ході першого Форуму регіонів України та Білорусі глави двох держав домовилися провести спільну предметну роботу по врегулюванню питань взаємного доступу товарів і усунення бар'єрів у двосторонній торгівлі.

В рамках досягнутих домовленостей 20 грудня минулого року в Мінську відбулися двосторонні консультації з питань застосування захисних заходів у взаємній торгівлі. При цьому білоруська сторона привітала рішення української влади не продовжувати антидемпінгове мито на імпорт шиферу з Білорусі, що відповідає інтересам українських споживачів.

Раніше, у вересні 2016 року відповідне ембарго було введено на імпорт української солі і на той час – до Росії. Остання зняла його у травні 2017 року.

У той же час, у листопаді 2018 року Антимонопольний комітет України визнав держпідприємство «Артемсіль» монополістом і наклав штраф на 13,4 млн грн за порушення законодавства економічної конкуренції.
Раніше, у 2017 році було заарештовано рахунки ДП «Артемсіль».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті