Російські найманці прибули у Венесуелу, щоб підтримати Мадуро – Reuters

Російські найманці прибули у Венесуелу, щоб підтримати Мадуро – Reuters

Кремль направив для охорони венесуельського президента «вагнерівців»

Російські найманці прибули у Венесуелу, щоб підтримати Мадуро – Reuters
Ніколас Мадуро
фото @maduro_en

На тлі протестів у Венесуелі до країни прибули російські найманці з приватної військової компанії, яким доручено охороняти президента Ніколаса Мадуро, зокрема від можливого арешту. Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела, близькі до венесуельської опозиції.

Одне з джерел повідомило, що перша група російських бійців прибула до латиноамериканської країни ще перед президентськими виборами у травні 2018 року, а нова – приїхала зовсім нещодавно.

Видання зазначає, що Євген Шабаєв, лідер місцевого відділу воєнізованої козацької групи із зв'язками з російськими військовими підрядниками, повідомив, що наразі в Венесуелі може перебувати близько 400 російських найманців. Інші джерела говорять про значну меншу кількість.

Шабаєв також повідомив, що російські найманці летіли до Венесуели з пересадкою на Кубі – до Гавани вони прибули на двох чартерних рейсах, а там вже пересіли на комерційні. Reuters стверджує, що для охорони Мадуро приїхали бійці, пов’язані з ПВК «Вагнер».

Міноборони РФ та Мінінформації Венесуели запити про найманців з Росії проігнорували.

Приватна військова компанія Вагнера – російська військова структура, що комплектується найманцями, створена у 2013 році. Брала участь у бойових діях у низці конфліктів, зокрема на Донбасі на стороні Росії, в Сирії на боці союзника Росії режиму Асада,в Судані.

Нагадаємо: днями опозиційний лідер Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни і за кілька хвилин свою підтримку йому висловив президент США Дональд Трамп. У Росії ж події в латиноамериканській країні сприйняли як спробу держперевороту, а глава Венесуели Ніколас Мадуро пообіцяв розірвати з США відносини.

Більше про події у Венесуелі та про те, як їх сприймають у світі, читайте в матеріалі Mind «Мадуро, на вихід! США і ще 11 країн визнали нового президента Венесуели».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті