ДТЕК Ахметова запустить нові СЕС і ВЕС у березні 2019 року
Спецпроєкт
Реформа енергоринку

ДТЕК Ахметова запустить нові СЕС і ВЕС у березні 2019 року

До кінця року планується сформувати портфель активів в ВДЕ на рівні 1 ГВт

ДТЕК Ахметова запустить нові СЕС і ВЕС у березні 2019 року
Фото: pixabay.com

Енергохолдинг ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова запустить нову сонячну електростанцію під Нікополем, потужністю 200 МВт і першу чергу Приморської вітроелектростанції на 100 МВт вже у березні 2019 року, передає Інтерфакс-Україна.

Про це, заявив генеральний директор енергохолдингу Максим Тимченко агентству в Давосі.

«В даний час ми реалізуємо ці плани. Нікопольська (сонячна) станція в 200 МВт почне працювати вже в березні, перша черга Приморської ВЕС (100 МВт – Mind) також запрацює в березні. І до кінця року ми завершимо ті проекти, які зараз активно будуються», – повідомив Тимченко.

«Природно, ми на цьому не зупиняємося. Зараз ми розробляємо проекти для подальшого будівництва. Нашими пріоритетами буде вітрогенерація», – додав гендиректор ДТЕК.

Глава ДТЕК нагадав, що компанія з початку заснування підтримує світові тренди в енергетиці і досить давно заявила про стратегічне рішення активно збільшувати свою присутність в альтернативній енергетиці, почавши ще в 2010 році перший проект в цій сфері – Ботієвська ВЕС потужністю 200 МВт. За його словами, до кінця поточного року планується сформувати портфель активів в відновлювані джерелі енергії (ВДЕ) на рівні 1 ГВт, з яких 500 МВт – вітроенергетика і 500 МВт – сонячна.

Крім того, за словами Тимченко, ДТЕК активно підтримує якнайшвидший перехід на систему аукціонів при стимулюванні розвитку ВДЕ і готовий конкурувати на цих нових умовах.

«Нас не тільки не лякає (перехід на систему аукціонів – Mind), а ми активно це підтримуємо і просуваємо на експертному рівні відповідний закон. Перехід до аукціонів – це те, що повинно найближчим часом в Україні статися, і ми готові конкурувати, втім, як і в інших бізнесах», – сказав він в кулуарах «Українського сніданку», організованого Фондом Віктора Пінчука.

Так, Тимченко висловив надію, що парламент незабаром ухвалить у другому читанні відповідний закон, щоб Україна відповідала міжнародним трендам не тільки на рівні технологій виробництва електроенергії, але і за регуляторним середовищем.

Нагадаємо: у квітні 2018 року ДТЕК і China Machinery Engineering Corporation (CMEC) підписали угоду про будівництво до кінця 2018 року СЕС на 200 МВт у Нікополі Дніпропетровської області, вартість якої оцінюється у 230 млн євро.

Крім того, у серпні минулого року ДТЕК залучив позикове фінансування в розмірі 90 млн євро для будівництва I черги Приморської вітроелектростанції потужністю 100 МВт на березі Азовського моря у Запорізькій області.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті