Українській енергосистемі потрібно 2–3 роки для забезпечення прийому додаткових 700–800 МВт від ВЕС
Мова про зміни в структурі генерації – появі нових балансуючих потужностей

Українській енергетичній системі знадобиться два-три роки, щоб здійснити зміни для прийому додаткових 700–800 МВт вітрових потужностей, про потенціал будівництва яких раніше заявила норвезька компанія NBT, передає Інтерфакс-Україна.
Про це повідомив глава НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук агентству в Давосі.
«Якщо питати, чи готові ми завтра видати такі технічні умови, то, звичайно, відповідь була б «ні», оскільки практично неможливо зараз на півдні України без істотних трансформацій інфраструктури і зміни структури генеруючих потужностей видавати додаткові потужності великого обсягу», – сказав він.
Водночас він зазначив, що NBT заявляла про наміри здійснити такі інвестиції у відновлювану енергетику в Україні протягом найближчих двох-трьох років, і в цьому випадку підключення нових відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) не буде проблемою.
«У рамках заходів, які заплановані на найближчі два-три роки, енергосистема зможе прийняти такі додаткові обсяги. Якщо цей інвестор піде відповідно... існуючим законопроектом про аукціонну моделі, буде рухатися нормальними темпами і згідно з відповідною практикою, то до моменту, коли він буде свої проекти реалізовувати, швидше за все, енергосистема України буде готова», – сказав Ковальчук.
Він нагадав, що «Укренерго» в рамках проведеної оцінки його генерації визначила всі вузькі місця.
«Коли я говорю про те, що 700–800 МВт і більше нових потужностей вимагають зміни енергосистеми, то, в першу чергу, мається на увазі не будівництво нових ліній або підстанцій, а зміна в структурі генерації: поява нових балансуючих потужностей, які можуть забезпечити таку кількість малопрогнозованих джерел енергії. Це головне», – наголосив Ковальчук.
За його словами, норвезькі компанії – як NBT, так Scatec Solar, що інвестує в СЕС, є досвідченими інвесторами і знаходяться в контакті з «Укренерго», зокрема, з ними була запланована зустріч під час візиту українського прем'єра Володимира Гройсмана в понеділок в Осло.
«Для них інформація про готовність прийняти такі потужності відкрита і прозора, відповідно до неї вони прийматимуть свої бізнес-рішення», – зазначив глава «Укренерго».
Нагадаємо: норвезькі девелопери проектів ВДЕ NBT, Scatec Solar і Norsk Solar у понеділок в Осло підписали рамкові угоди про участь у будівництві СЕС і ВЕС в Україні, повідомило Держагентство України з енергоефективності. За його даними, вони передбачають участь NBT в установці близько 750 МВт ВЕС в Запорізькій області, Scatec Solar – близько 150 МВт СЕС в Миколаївській області та Norsk Solar – в будівництві СЕС на 9,2 МВТ у Київській області. Потенційний обсяг інвестицій в ці проекти становить близько $800 млн.
Як писав Mind, також Україна та Норвегія підписали спільну заяву в сферах ядерної безпеки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].