Глава «Нафтогазу» Коболєв відмовляється від зарплати

Глава «Нафтогазу» Коболєв відмовляється від зарплати

Він заявляє, що питання його доходів стало надто політизованим, тому хоче припинити спекуляції

Глава «Нафтогазу» Коболєв  відмовляється від зарплати
Фото © kmu.gov.ua

Глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив, що відмовляється від зарплати і премій. За його словами, всі доходи, які він буде отримувати в «Нафтогазі» з лютого до кінця року, він направить на благодійність.

Тема його зарплатні та премій, сказав Коболєв, стала політичною: «Дуже багато політиків-популістів стали її використовувати як інструмент дискредитації реформ та для підвищення власного рейтингу», – написав він у своєму Facebook.

«Результатом надмірної політизації цього питання стала нещодавня спроба уряду втрутитись в питання, які за Законом є виключною прерогативою наглядової ради, по суті, ставлячи під сумнів всю реформу корпоративного управління державних компаній», – написав він.

Я був і залишаюсь глибоко переконаним, що ринкові зарплати є обов‘язково умовою якісного управління будь-якою компанією,...

Опубліковано Andriy Kobolyev Понеділок, 28 січня 2019 р.

Тому він вирішив усі доходи, які отримуватиме в «Нафтогазі» (зарплатну, премії та «бонуси») в період з початку лютого і до кінця поточного року, перераховувати на благодійність «з метою зняття цього питання з порядку денного».

Кошти Коболєв, за його словами, буде переказувати в рівних пропорціях трьом організаціям – «Народний тил» на підтримку родин загиблих воїнів, «Повернись живим» на підтримку армії та «Таблеточки» на допомогу дітям з онкологічними захворюваннями.

Він також зазначив, що вимагати від інших керівників держкомпаній відмовитися від зарплати було б несправедливо.

«Я дійсно отримав значну суму бонусу після стягнення з «Газпрому» 2,1 млрд на користь «Нафтогазу». Тому вважаю, що можу собі це дозволити», – написав Коболєв.

Як відомо, 8 керівників «Нафтогазу» отримали премії за виграш справи проти «Газпрому» в Стокгольмському арбітражі. Відомо, що розмір премії дорівнював річному гонорару. Таким чином Коболєв, отримуючи 19 млн гривень зарплати, отримав 19 млн гривень премії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло