Dragon Capital: зростання економіки України в 2019 році до 2,5%

Dragon Capital: зростання економіки України в 2019 році до 2,5%

Зростання економіки України в 2019 році забезпечить збільшення споживання, на думку експертів компанії

Dragon Capital: зростання економіки України в 2019 році до 2,5%
глава інвестиційної групи «Драгон Капітал», президент ЄБА Томаш Фіала
Фото: DRAGON CAPITAL

Зростання ВВП України в 2019 році уповільниться до 2,5% порівняно з прогнозованими Європейською бізнес асоціацією (ЄБА) у 2018 році 3,4%. Таку думку висловив глава інвестиційної групи Dragon Capital, президент ЄБА Томаш Фіала, його цитує Інтерфакс-Україна.

«База порівняння висока, особливо в АПК, де ми оцінюємо зростання в 2018 році на рівні 8%. Цього року очікуємо в сільському господарстві невелике зниження», – сказав він під час зустрічі ЄБА в Києві сьогодні.

Фіала вважає, що зростання економіки в 2019 році забезпечить збільшення споживання. Особливо він розраховує на активне споживання в таких секторах, як нерухомість, ринок реклами, товари народного споживання, які демонстрували торік зростання на рівні 20% і вище. На думку глави Dragon Capital, вони збережуть позитивну динаміку і в нинішньому році.

Номінальний ВВП України в доларах торік досяг рівня $130 млрд, що істотно вище $91 млрд в 2015 році, але все ще сильно поступається показнику $183 млрд в 2013 році, за оцінками Dragon Capital.

Фіала додав, що інвестгруппа очікує зниження інфляції в 2019 році з 9,8% до 7,5% і зменшення Нацбанком облікової ставки з нинішніх 18% до 16-15%, проте переважно в другому півріччі.

Основними викликами 2019 року він назвав президентські і парламентські вибори, необхідність обслуговувати пікові виплати за держборгом при погіршенні ситуації на ринку запозичень, збереження співпраці з МВФ і загрозу припинення транзиту російського газу з 2020 року, який приносить Україні щорічно $3 млрд.

Раніше Mind писав, що Dragon Capital збільшила частку у властному інвестфонді DUPD до 61,17%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло