mind
МТСБУ: у 2018 році 68,3% страхових виплат по ДТП були сплачені за водіїв без «автоцивілки»

МТСБУ: у 2018 році 68,3% страхових виплат по ДТП були сплачені за водіїв без «автоцивілки»

Минулого року МТСБУ сплатило за пільговиків майже 26,3 млн грн

МТСБУ: у 2018 році 68,3% страхових виплат по ДТП були сплачені за водіїв без «автоцивілки»
Фото: pixabay

Моторно (транспортне) бюро України (МТСБУ) у 2018 році здійснило 68,3% (110,4 млн грн.) виплат за власників незабезпечених транспортних засобів (які стали винуватцями ДТП, не маючи чинного полісу ОСЦПВ – «автоцивілки»), йдеться у повідомленні на сайті Бюро.

За підсумками попереднього 2017 року, показник складав 3 268 виплат на загальну суму майже 95,9 млн грн. Таким чином, спостерігається зростання кількості виплат за цією статтею на 3,5%, за сумою – на 15%, адже питома вага таких виплат минулого року склала 56,3% у загальній кількості (3 384 виплати).

«Такі дані свідчать про значну кількість автовласників, що ігнорують необхідність укладати договір ОСЦПВ, як це вимагається нормами чинного закону «Про ОСЦПВ», – наголошують у Бюро.

Ще однією значною статтею виплат є виплати за водіїв пільгових категорій – 905 протягом 2018 року на загальну суму майже 26,3 млн грн. У порівнянні з попереднім роком спостерігається їх суттєве зростання: майже на 55% за кількістю та на 75% – за сумою. «Однією з причин такого суттєвого зростання виплат за цією статтею є збільшення кількості водіїв-учасників бойових дій, що відносяться до пільгової категорії», – пояснілі у МТСБУ.

Загалом, за січень-грудень 2018 року МТСБУ здійснило з фондів Бюро 6 008 виплат на загальну суму 161,7 млн грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість виплат зросла на 10%, загальна сума – на 21%.

Також у 2018 році МТСБУ виплатило майже 3,8 млн грн за зобов’язаннями 10 страховиків по ОСЦПВ, що визнані банкрутами («Авіоніка», «Вексель», «Інтертрансполіс», «Лафорт», «Райп», «Страхові традиції», «УЕСК», «Гарант-Авто», «Добробут», «Міська СК»), за 8 страховиками («Статус», «УОСК», «ЮНІСОН», «Іллічівске», «ЕСС», «Здорово», «Київський страховий дім», «Домінанта»), що припинили діяльність зроблено 1 408 виплату шляхом повернення базового гарантійного внеску на загальну суму 16,5 млн грн.

Як зазначається, новий проект закону щодо модернізації сфери ОСЦПВ, який був погоджений розпорядженням Нацкомфінпослуг від 27 грудня 2018 року, містить норми про те, що перевірка наявності та чинності полісу «автоцивілки» здійснюватиметься відповідними підрозділами Національної поліції з використанням працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних пристроїв. «Такий підхід має сприяти зменшенню кількості незабезпечених транспортних засобів на дорогах країни», – наголошують у Бюро.

Нагадаємо: за даними Opendatabot у кожному третьому ДТП один з водіїв був незастрахований. Найбільша кількість ДТП без страховок була зафіксована у Києві та Київській області.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті