Google, як і Facebook, також має додаток, що збирає персональні дані користувачів

Google, як і Facebook, також має додаток, що збирає персональні дані користувачів

Правда пошуковий гігант не отримує доступу до фото та повідомлень користувачів, а збирає дані про відвідані сайти, переглянуті відео та інші

Google, як і Facebook, також має додаток, що збирає персональні дані користувачів
фото Shutterstock

Схоже Facebook виявилась не єдиною компанією, що зловживала системою Apple для поширення додатків, які дозволяють збирають персональні дані користувачів. Подібний додаток має і Google. Про це повідомляє Techcrunch.

Ще в 2012 році пошуковий гігант запустив додаток Screenwise Meter, який дуже нагадує Facebook Research, який нещодавно заборонила Apple. У своєму додатку Google пропонує користувача віком від 18 років (або 13, якщо вони входять до сімейної групи) завантажити додаток за допомогою спеціального коду. Крім того, за використання цього додатку користувачів винагороджують подарунковими картами.

Видання наголошує, що відмінності між додатками Facebook та Google все ж є.  Screenwise Meter, на відміну від Facebook Research, не має доступу до електронних листів, відео чи фото матеріалів, а збирає лише дані про сайти, які відвідує користувач, скільки часу він там проводить, які відео дивиться та інші.

Обидві компанії, після того як всім стало відомо про їх методи збору даних, одразу видалили свої додатки для iOS. Більш того, Google вибачилась перед Apple та пояснила, що це було помилкою. Втім, цілком можливо,що Apple не пробачить пошукового гіганта і відкличе сертифікати, як це було зроблено з Facebook.

Нагадаємо: Facebook таємно платить людям за встановлення VPN-сервісу, який дає компанії доступ до абсолютно усіх телефонних та онлайн активностей користувача. В свою чергу, користувачі «продають» свою конфіденційність за $20 на місяць. Apple заблокувала та видалила відповідний додаток, на Android він продовжує працювати і надалі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло