Монетизація житлових субсидій не вплине на рівень інфляції – НБУ
Сума монетизації складе близько 6 млрд грн в місяць

Ініціатива Кабміну з надання населенню житлових субсидій у грошовій формі не матиме істотного впливу на рівень інфляції. Про це з посиланням на слова заступника голови Національного банку України (НБУ) Дмитра Сологуба пише Інтерфакс-Україна.
«Що стосується експерименту з субсидіями: якщо оперувати наявною в даний час інформацією, сума монетизації складе близько 6 млрд грн в місяць і експеримент триватиме два місяці. При таких параметрах це (надання субсидій готівкою) виглядає несуттєвим чинником», – повідомив він.
Також Сологуб додав, що очікувані 12 млрд грн на монетизацію субсидій складають всього лише близько 3% приватного споживання за цей період.
«За теорією, ці кошти не повинні йти на споживчий ринок, а повинні бути спрямовані на оплату комунальних послуг. Але навіть якщо якась сума і піде на споживання, ефект не буде істотним», – пояснив він.
Нагадаймо, 27 грудня 2018 року, ухвалив постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі.
Передбачено, що з 1 січня 2019 року в грошовій формі надаватимуть субсидії тим домогосподарствам, які вперше звернуться за її отриманням.
З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.
З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, і кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].