У Парижі офіс Google пограбували «Робін Гуди»

У Парижі офіс Google пограбували «Робін Гуди»

Активісти вважають, що технокомпанія та їй подібні сплачують в казну мізерні податки, заробляючи мільярди

У Парижі офіс Google пограбували «Робін Гуди»
https://france.attac.org

У четвер, 31 січня, в Парижі близько п'ятдесяти активістів організації Attac, переодягнені в «Робін Гудів», здійснили «символічне пограбування» французької штаб-квартири компанії Google, передає RFI.

Учасники акції принесли до офісу мішок з «кількома десятками мільярдів євро». Потім вони передали цей мішок по ланцюжку від офісу Google до будівлі Податкової служби, розташованій на іншому боці вулиці.

«Ця акція спрямована проти свавілля GAFA (Google, Apple, Facebook і Amazon) і в цілому проти ухилення від податків», – заявляють представники Attac, яких прийшли підтримати в тому числі депутати парламенту.

Напередодні активісти Attac провели подібну акцію в магазині Apple Store на півдні Франції.

З 1 січня 2019 року в країні змінюється податкове законодавство: іноземні інтернет-компанії, в тому числі GAFA почнуть обкладати додатковим податком, який повинен принести в бюджет до 500 млн євро в рік.

«Великі інтернет-компанії отримують прибуток завдяки французьким користувачам, і при цьому їх ставка оподаткування на 14% менша, ніж у інших компаній», – заявив міністр економіки Брюно Ле Мер.

Зараз податкова ставка для web-гігантів у Франції становить близько 3% від обороту. При цьому більшу частину прибутку компанії декларують не у Франції, а в країнах з більш м'якою податковою політикою. В результаті в 2017 році Apple заплатила у Франції 19 млн євро податків при реальному обороті в 4 млрд євро.

За даними Attac, французький філіал Google заплатив за 2017 рік 14 млн євро податків при задекларованому доході в 325 мільйонів.

Attac пропонує ввести «єдиний глобальний податок», який би розраховувався від загальної суми прибутку web-гігантів у всьому світі.

Переговори щодо оподаткування транснаціональних корпорацій, в яких беруть участь 127 держав, тривають вже 7 років і не можуть завершитися через «дії США», які «блокують будь-які ініціативи», – заявив AFP неназваний «експерт з податкових питань». «Але, врешті-решт, вони зрушили з місця», – додало джерело.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло