Мінфін переніс запозичення під гарантії Світового банку у сумі 17,6 млрд грн з січня на лютий

Мінфін переніс запозичення під гарантії Світового банку у сумі 17,6 млрд грн з січня на лютий

Міністерство доклало зусиль до заміщення цього джерела зовнішніх запозичень внутрішніми

Мінфін переніс запозичення під гарантії Світового банку у сумі 17,6 млрд грн з січня на лютий
Фото: Shutterstock

Міністерство фінансів перенесло на лютий заплановані на січень запозичення під гарантії Світового банку (СБ) у сумі 17,6 млрд грн, передає Інтерфакс-Україна из посиланням на дані Мінфіну.

«Заплановані на січень позики під гарантії СБ в сумі 17,6 млрд грн було перенесено на лютий. Для забезпечення фінансування державного бюджету Мінфін доклав зусиль для заміщення цього джерела зовнішніх запозичень внутрішніми», – йдеться в повідомленні.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

В цілому в січні Мінфін розмістив облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на суму, еквівалентну 41,7 млрд грн, в тому числі ОВДП в національній валюті в сумі 24,4 млрд грн, в іноземній валюті – $ 587,4 млн і 33, 3 млн євро, свідчать дані міністерства.

Як зазначається, за оперативною інформацією Державної казначейської служби України, доходи Державного бюджету становили 54,5 млрд грн. Залишок на єдиному казначейському рахунку на 1 лютого становив 11,9 млрд грн.

«Цього місяця було відшкодовано рекордну суму ПДВ у 19,7 млрд грн, з яких, як вже повідомляло ДФС, 8,7 млрд – за декларацією листопада (за результатами камеральних перевірок)», – повідомляє прес-служба міністерства.

Як повідомили у Мінфіні, відшкодування ПДВ відбувається в автоматичному режимі, навіть якщо сума до відшкодування після завершення перевірок перевищує плановий показник на місяць.

«Зазначене разом із скороченням імпорту призвело до того, що податкові надходження до загального фонду Державного бюджету були нижчі за планові. Завдяки скоординованим діям Мінфіну та ДКСУ (Держказначейством – Mind) необхідні видатки січня було проведено відповідно до розпису на підставі платіжних доручень», – пояснили у міністерстві.

Крім того, у міністерстві наголосили, що у січні загальна сума надходжень до бюджету від митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації становила 3,1 млрд грн. «Цього місяця громадяни України здійснили митне оформлення 48 760 транспортних засобів з іноземною реєстрацію»,- повідомили у Мінфіні.

Нагадаємо: напередодні Україна виплатила Міжнародному валютному фонду (МВФ) перший платіж у розмірі $88,5 млн.

Як писав Mind, за даними Мінфіну загальна сума надходжень до бюджету від митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації склала 1,5 млрд грн. Протягом майже двох місяців здійснено митне оформлення 24 600 автомобілів з іноземною реєстрацією.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло