Ціни на нафту ростуть на тлі санкцій США проти Венесуели та скорочення видобутку ОПЕК
Станом на сьогодні нафта досягла свого двомісячного максимуму у майже $64 за барель

В понеділок, 4 лютого, нафта досягла двомісячного максимуму у майже $64 за барель оскільки скорочення поставок країнами ОПЕК та санкції США проти нафтової промисловості Венесуели компенсували прогнози щодо зниження попиту та уповільнення економічного зростання. Про це повідомляє Reuters.
Ціна за барель нафти марки Brent складає ;63,89, що на 2,8% вище рівня закриття попередніх торгів.
Нафта у США досягла максимуму 2019 року у $55,75.
«Ми маємо санкції проти Венесуели та скорочення поставок з Саудівської Аравії. – сказав нафтовий аналітик Petromatrix Олів’є Якоб. – На ринках сирої нафти немає жодних ознак порушення балансу».
За даними видання, пропозиція ОПЕК у січні скоротилась найбільше за останні 2 роки до 30,98 млн барелів за добу. Санкції США проти Венесуели обмежать нафтові угоди між Каракасом та іншими країнами, як це минулого року відбулось з Іраном. Зазначається, що в той час як ОПЕК та її союзники обмежують видобуток, США продовжують нарощувати поставки. Втім за минулий тиждень в Сполучених Штатах кількість нафтових бурових вишок скоротилось до 847 одиниць, що є мінімумом за останні 8 місяців.
Основною причиною гальмування цін на нафту стало занепокоєння щодо ймовірного уповільнення попиту цього року через більш слабкі перспективи росту та такі події, як торгова війна між США та Китаєм.
Нагадаємо: наприкінці січня США оголосили про введення санкцій стосовно венесуельської нафтогазової компанії PDVSA, яка контролюється державою, обмеживши таким чином життєво важливий для Венесуели експорт нафти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].