МТСБУ: пішоходи мають право на компенсацію за травми через неприбраний сніг

МТСБУ: пішоходи мають право на компенсацію за травми через неприбраний сніг

Бюро наводить перелік дій у разі настання зазначеної події

МТСБУ: пішоходи мають право на компенсацію за травми через неприбраний сніг
Фото: УНІАН

Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) нагадує, що пішоходи мають право на компенсації за травми, отримані внаслідок неприбраного снігу.

Про це МТСБУ повідомило на своїй сторінці у Facebook.

«Пішоходи можуть отримати компенсацію не лише за травму, отриману внаслідок ДТП, а й внаслідок неприбраного снігу та ожеледиці на вулицях населених пунктів», – йдеться у повідомленні.

#корисно_знати Пішоходи можуть отримати компенсацію не лише за травму, отриману внаслідок ДТП, а й внаслідок неприбраного снігу та ожеледиці на вулицях населених пунктів.

Опубликовано МТСБУ. Офіційна сторінка. Понедельник, 4 февраля 2019 г.

Згідно з інфографікою, розміщеною МТСБУ, для отримання компенсації насамперед необхідно зафіксувати отримання травми, зокрема сфотографувати місце події, знайти свідків, пошукати можливе відео спостереження за місцем події.

Після того потрібно зафіксувати травму – викликати швидку, звернутись до травмпункту та зберегти всі документи, надані зазначеними медичними установами.

Наостанок потрібно з’ясувати, на балансі якої організації знаходиться ділянка дороги/тротуару, в межах якої сталася травма. Потім потрібно звернутись до зазначеної організації з претензією про відшкодування. У разі неможливості вирішити справу в позасудовому порядку, потрібно звернутись до суду з відповідним позовом.

У той же час на сайті МТСБУ відсутній порядок повідомлення/відшкодування у разі травми внаслідок неприбраного снігу. Проте зазначено, яким чином діяти внаслідок ДТП.

Так, на сайті бюро зазначається, що для отримання відшкодування шкоди з Фонду захисту потерпілих необхідно невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня настання дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), письмово надати МТСБУ повідомлення про ДТП. Повідомлення про ДТП надається МТСБУ особисто у приймальні громадян (розклад роботи: у понеділок-четвер без перерви на обід – з 09:00 до 18:00, у п’ятницю без перерви на обід – з 09:00 до 16:45 ) або поштою, електронним листом, факсом (044-239-2031).

«Після цього з Вами зв'яжеться представник МТСБУ або ви отримаєте лист від МТСБУ про порядок врегулювання претензії із переліком необхідних документів», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: МТСБУ у 2018 році здійснило 68,3% (110,4 млн грн) виплат за власників незабезпечених транспортних засобів (які стали винуватцями ДТП, не маючи чинного полісу ОСЦПВ – «автоцивілки»).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті