Верховний суд розгляне питання заборони продажу землі в Україні

Верховний суд розгляне питання заборони продажу землі в Україні

Раніше Європейський суд з прав людини постановив, що мораторій на продаж землі в Україні порушує права людини

Верховний суд розгляне питання заборони продажу землі в Україні
Фото: Pixybay

Великій палаті Верховного суду передали на розгляд справу щодо продажу землі за схемою обміну одного паю на інший з доплатою, повідомляє Судова влада України.

У Верховному суді повідомили про наявність підстав для того, аби не застосувати норми закону про заборону на продаж сільськогосподарської землі на такі схеми обміну земельних паїв.

Додамо, що Верховний суд розглядає справу в межах рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), який постановив, що мораторій на продаж землі в Україні порушує права людини, та закликав український уряд його скасувати.

У Верховному суді вважають, що рішення ЄСПЛ надає право українським землевласникам звертатися до судів України з позовними заявами про відшкодування збитків, завданих земельним мораторієм.

«Верховний суд вважає, що є підстави для відступлення від правової позиції Верховного суду України щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, в якій викладено висновок про те, що обміняними можуть бути тільки земельні ділянки за схемою «пай на пай», – йдеться в повідомленні.

Раніше Mind писав, що 4 лютого президент України підписав закон про продовження мораторію на продаж землі в Україні до 2020 року.

Нагадаємо: Верховна Рада 20 грудня 2018 року в черговий раз підтримала продовження мораторію на продаж землі до 2020 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті