Київ планує запустити нову систему управління централізованим теплопостачанням
Нове ПЗ дозволяє відтворити на мапі схему теплових мереж міста з усіма об’єктами та інформацією про них

Комунальне підприємство Київтеплоенерго у партнерстві з Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» опрацьовують можливість використання нового програмного забезпечення (ПЗ), що дозволить мати актуальну інформацію про роботу системи теплопостачання, оперативніше реагувати на аварійні та позаштатні ситуації.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Київської міської державної адміністрації (КМДА).
«Нове програмне забезпечення дасть можливість відтворити на мапі схему теплових мереж міста з усіма об’єктами та інформацією про них: ТЕЦ, котельні, теплові пункти, теплові камери, трубопроводи і навіть засувки на них. Усі зміни у схемі теплових мереж столиці автоматично відображатимуться в режимі онлайн», – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, ця геоінформаційна система (ГІС) дозволить підвищити ефективність управління централізованим теплопостачанням міста: виконувати розрахунки параметрів роботи тепломереж, відображати на мапі актуальну інформацію про пошкодження, кількість відключених споживачів та хід виконання ремонтних робіт, координувати дії персоналу під час оперативних перемикань. Система дозволить прискорити роботу аварійно-відновлюваних бригад, сприятиме зниженню втрат теплової енергії і значно підвищить якість теплопостачання.
У рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» КП «Київтеплоенерго» вже отримало сучасний програмний комплекс, на базі якого буде впроваджено ГІС. Наразі спеціалісти КП «Київтеплоенерго» займаються адаптацією програмного комплексу до потреб міста.
Нагадаємо: Київтеплоенерго, що стало виконавцем послуг із постачання гарячої води та опалення з травня минулого року, після завершення угоди з ПАТ «Київенерго» отримує міжнародну допомогу у процесі модернізації схеми теплопостачання столиці.
Раніше, Кабмін ухвалив реструктуризацію 2,2 млрд грн боргу Київтеплоенерго перед НАК «Нафтогаз України»
Як писав Mind, за підрахунками експертів орієнтовна потреба для комплексного оновлення системи теплопостачання в українській столиці складає близько $1 млрд, середньострокова потреба – $100 млн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].