Захворіло у світі
39,965,414
Померло у світі
1,113,307
Вилікувалось у світі
27,494,768
Захворіло в Україні
303,638
Померло в Україні
5,673
Вилікувалось в Україні
126,489
Для оновлення системи теплопостачання Києва орієнтовно потрібно близько $1 млрд – експерти

Для оновлення системи теплопостачання Києва орієнтовно потрібно близько $1 млрд – експерти

Середньострокова потреба складає близько $100 млн

Для оновлення системи теплопостачання Києва орієнтовно потрібно близько $1 млрд – експерти
Фото: DR

Орієнтовна потреба для комплексного оновлення системи теплопостачання в українській столиці складає близько $1 млрд, середньострокова потреба – $100 млн, залучення яких дозволило би розпочати процес оновлення системи, йдеться у повідомленні на сайті Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Про це заявила старший науковий співробітник Північно-західної тихоокеанської національної лабораторії Міністерства енергетики США Мередидд Еванс під час зустрічі керівництва КМДА на чолі з міським головою Віталієм Кличком та представників Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Групи світового банку, а також інших міжнародних партнерів щодо обговорення Концепції трансформації комунального підприємства «Київтеплоенерго».

Так, Еванс зазначила, що для більш ефективного управління та модернізації активів необхідні додаткові ресурси.

«У середньостроковому періоді, за нашими попередніми оцінками, необхідно залучити близько $100 млн. Це дало б можливість системі розпочати процес оновлення», – пояснила вона. Серед пріоритетів вона назвала ремонт теплових мереж та генерації, контроль споживання, дієву система управління, якісне програмне забезпечення, діагностику тощо.

У той же час, за її словами, у довгостроковій перспективі підприємство може залучати більш масштабне фінансування.

«Орієнтовна потреба для комплексного оновлення системи теплопостачання в українській столиці складає близько $1 млрд. Для отримання такої суми необхідна прозорість у діяльності підприємства, підготовлений план розвитку системи, заходи зниження затрат та аварійності, а також зосередженість на покупцеві», – зазначила співробітник лабораторії.

Учасники зустрічі висловили намір укласти Меморандум про взаєморозуміння, який міститиме виклад загального напрямку майбутнього розвитку «Київтеплоенерго», передбачатиме інвестиції в мережу централізованого теплопостачання, оптимізацію управління підприємством, створення незалежної Наглядової ради та підвищення прозорості діяльності підприємства.

Як зазначається, основними пріоритетами у найближчій перспективі для підприємства є робота винятково на принципах клієнтоорієнтованості, модернізація мереж та генеруючого обладнання, підвищення власної енергоефективності, удосконалення системи управління. У той же час концепція трансформації «Київтеплоенерго» має на меті перетворити його на стабільне та інвестиційно привабливе підприємство, з орієнтиром на покращення якості послуг.

Нагадаємо: змінами до бюджету Києва було виділено додатковий ресурс комунальному підприємству «Київтеплоенерго» в розмірі 196 млн грн. Так, кошти спрямують на закупівлю спецтехніки, обладнання, енергоносіїв, а також виплату заробітної плати робітникам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті