ДФС надала розстрочку на ПДВ на суму майже 7,3 млн євро та $1,4 млн
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

ДФС надала розстрочку на ПДВ на суму майже 7,3 млн євро та $1,4 млн

Найбільшу суму розстрочки надано Київською митницею ДФС – 1,14 млн євро та $712 500

ДФС надала розстрочку на ПДВ на суму майже 7,3 млн євро та $1,4 млн
Фото: Shutterstock

Станом на 1 лютого цього року Державна фіскальна служба (ДФС) прийняла 78 рішень про надання платникам розстрочення податку на додану вартість під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва на території України на загальну суму майже 7,3 млн євро та $1,4 млн. Про це повідомляє прес-служба ДФС.

З них по 44 заявкам рішення прийнято митницями за погодженням з ДФС, оскільки сума податку, заявлена до розстрочення, становить понад 1 млн грн.

Найбільшу суму розстрочки надано Київською митницею ДФС – 1,14 млн євро та $712 500.

Здійснено 67 митних оформлень імпорту обладнання із застосуванням отриманих рішень з розстроченням сплати ПДВ на суму 213 млн грн.

Розстрочення надано при ввезенні обладнання для власного виробництва підприємствами легкої промисловості, металообробної промисловості, харчової промисловості, будівельної галузі, медичного обладнання.

Загалом станом на 1 лютого 2019 року платниками до митниць ДФС подано 179 заяв про надання розстрочення по сплаті ПДВ. Митницями розглянуто 175 заяв, з яких по 61 надано відмову через недотримання обов’язкових вимог, зокрема, наявність податкового боргу в підприємств, відсутність інформації про предмет або суму контракту.

36 заяв відкликано платниками або прийнято рішення щодо митного оформлення з повною сплатою ПДВ. Наразі на розгляді у митницях ДФС знаходяться ще чотири заяви.

Нагадаємо, що 1 січня 2018 року набрав чинності Закон України від 07 грудня 2017 року № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році».

Відповідно до нього, контролюючий орган за заявою платника податку надає розстрочення (рівними частинами) сплати податку на додану вартість на термін, зазначений у заяві платника податку, але не більше 24 календарних місяців, без нарахування процентів, пені та штрафів, при ввезенні на митну територію України з поміщенням у митний режим імпорту обладнання та комплектуючих, що класифікується за визначеними у цьому пункті товарними підкатегоріями згідно з УКТ ЗЕД.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло