По пунктах: які з країн підтримують Хуана Гуайдо, а які – Мадуро, і чому

По пунктах: які з країн підтримують Хуана Гуайдо, а які – Мадуро, і чому

Нижче наведено список прихильників кожного з лідерів

По пунктах: які з країн підтримують Хуана Гуайдо, а які – Мадуро, і чому
Twitter Juan Guaidó ‏

У Венесуелі триває протистояння між діючим президентом Ніколасом Мадуро та лідером опозиції і спікером парламенту Хуаном Гуайдо, який 23 січня проголосив себе тимчасовим виконувачем обов’язків президента. За його словами, президентські вибори в травні 2018 року пройшли з порушеннями і фальсифікаціями, їх не визнала більшість країн світу, тому Мадуро не може вважатися легітимним президентом.

Гуайдо обіцяє провести в країні, яка потерпає від економічної кризи, нові вибори глави держави, обіцяючи вільне і чесне голосування.

Reuters зробив огляд країн світу, які на даний момент  підтримали Хуана Гуайдо на посаді т.в.о. президента, та тих урядів, які виступили з підтримкою Мадуро з тих чи інших, переважно, економічних причин.

Ніколас Мадуро

 1. Росія і Китай – головні інвестори в нафтову галузь Венесуели і кредитори обтяженого боргами уряду – стали на бік Мадуро і розкритикували втручання США. Країни заблокували спробу підтримати Гуайдо в Раді безпеки ООН.
 2. Туреччина також підтримала Мадуро на відміну від союзників по НАТО. Іран звинуватив США в спробі встановити «світове панування».
 3. Уряди лівого спрямування в ряді країн регіону, в тому числі на Кубі, в Болівії і Нікарагуа, продовжують підтримувати Мадуро.
 4. Мексика, президентом якої в 2018 році став кандидат від лівих сил Андрес Мануель Лопес Обрадор, вирішила дотримуватися політики невтручання. Попередній президент країни гостро критикував Мадуро.
 5. Мексика і Уругвай закликали до діалогу між урядом Венесуели і опозицією, щоб вирішити політичну кризу в країні.
 6. Крім того, Верховний суд Венесуели рішуче підтримує Мадуро. Минулого місяця він ухвалив, що всі рішення парламенту на чолі з Гуайдо не мають законної сили.
 7. Вищий командний склад збройних сил Венесуели підтримує Мадуро. Міністр оборони Владімір Падріні сказав, що збройні сили Венесуели не визнають самопроголошеного президента.

Хуан Гуайдо

 1. США визнали Гуайдо практично відразу після того, як він оголосив себе президентом, повідомивши, що задіють «економічну і дипломатичну силу», щоб відновити демократію в Венесуелі.
 2. Країни Латинської Америки, на чолі яких стоять прихильники правих, в тому числі Бразилія, Колумбія і Аргентина, незабаром після цього також визнали Гуайдо законним лідером Венесуели.
 3. Великобританія, Німеччина, Франція, Іспанія і більше десятка інших членів Євросоюзу визнали Гуайдо 4 лютого, коли закінчився термін, який вони відвели Мадуро на призначення нових президентських виборів.
 4. Австралія, Канада, Ізраїль і Марокко також виступили в підтримку лідера опозиції.
 5. Ряд ознак вказує на те, що Гуайдо починає користуватися не тільки підтримкою середніх і вищих верств суспільства, а й робочого класу. В останні 10 днів в маршах опозиції взяли участь багато колишніх прихильників Уго Чавеса і Мадуро.
 6. Деякі нижчі військові чини висловили невдоволення владою. Уряд Венесуели 21 січня повідомив, що придушив військовий заколот, після того як група військовослужбовців викрала зброю, інших військових і вимагала відставки Мадуро.
 7. Генерал ВПС Венесуели Франсиско Янес став першим високопоставленим військовослужбовцем, який відкрито підтримав Гуайдо у відеозверненні, поширеному 2 лютого.
 8. Перед цим на підтримку Гуайдо виступив військовий аташе посольства Венесуели в США Хосе Луїс Сільва.

Нагадаємо, Єврокомісія виділила гуманітарну допомогу Венесуелі у розмірі 5 млн євро для допомоги тим, хто найбільше постраждав від соціально-економічної кризи.

Тим часом армада танкерів з венесуельською нафтою застрягла в Мексиканській затоці через санкції США проти державної нафтової компанії PDSVA.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті